«Ощадбанк» дасть ₴56 млн компанії, яку Світовий банк підозрює у корупції

14:59, 18 липня 2016

ПАТ «Державний ощадний банк України» 16 червня та 11 липня уклало дві угоди з ТОВ «БМС Консалтінг» про поставку обладнання і технічну підтримку на суму 56,26 млн грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель, пишуть «Наші гроші».

Як повідомляється, за 31,26 млн грн замовили 1 596 пристроїв захисту трафіку даних держателів платіжних карток CheckPoint 1120 FireWall Security Appliance по 19 584 грн за штуку.

Післягарантійне обслуговування і технічна підтримка коштуватимуть ще 25 млн грн. За даними сайту банку, конкурентом було ТОВ Світ ІТ.

Як пише видання, БМС «Консалтінг» належить киянину Сергію Савченку і ТОВ «Монсервен», що засноване Перпл Стоун Інвестменс Лтд з Кіпру. В українському реєстрі бенефіціаром кіпрської компанії зазначений місцевий житель Файдон Георгіадіс.

У лютому СБУ відкрила кримінальне провадження щодо закупівель Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Державної служби зайнятості. Слідство вважає, що БМС «Консалтінг» і ТОВ «Айкюжн» насправді не виконували замовлені роботи з модернізації програмного забезпечення, правами на яке володіли.

Із грудня 2012 до грудня 2015 року фірмі «Айкюжн» перераховано 52 млн грн, а БМС «Консалтінг» - 101,50 млн грн авторської винагороди та інших платежів.

Нещодавно Світовий банк відсторонив BMS Consulting та її президента Савченка від своїх тендерів на шість років. Це було зроблено через розслідування щодо розтрат на тендерах на модернізацію електронних систем соціальної допомоги в Україні на 43 млн доларів США, проведених на кошти Світового банку. Також в рамках цієї справи від тендерів на кошти ВБ були відсторонені українські фірми «Інком» і «Рома».

Зазначимо, що через декілька годин після публікації цього матеріалу, «Ощадбанк» призупинив співпрацю з компанією БМС «Консалтінг».

Як йдеться у повідомленні прес-служби установи, банком було призупинено проведення тендерів за участю вказаної компанії та ініційовано перегляд існуючих процедур банку з метою визначення дискваліфікаційних заходів щодо компаній, які потрапляють до стоп-листів провідних міжнародних організацій.