5 грудня найбільші торгові мережі магазинів побутової техніки та електроніки «Фокстрот», «Эльдорадо», «Сomfy» та «Алло» об’єднали зусилля для захисту галузі і прав споживачів.
Про це повідомила прес-служба «Фокстроту».
Нагадаємо, Державна інспекція з питань захисту прав споживачів виписала мережі «Фокстрот» штраф на 401 млн грн. Раніше також були оштрафовані «Эльдорадо» і «Сomfy» - на 103 млн грн і 85 тис. грн відповідно.
Як наголошують у «Фокстроті», перевірки все ще тривають, що може призвести до нових штрафів.
Оператори ринку пояснюють ситуацію недосконалістю законодавчої бази, яка допускає «невиправданий фіскальний тиск». Оштрафовані мережі також заявляють, що дії Держспоживінспекції мають руйнівні наслідки для галузі в цілому.
«Вважаю, що сьогодні ми переживаємо кризу існуючої системи захисту прав споживачів, а вся енергія Держспоживінспекції, яка в Україні покликана захищати споживачів від продукції, яка дійсно становить загрозу для життя і здоров'я населення, спрямована на найбільш цивілізовану частину торгівлі - роздрібну, де у клієнта немає ризиків купити контрафактну продукцію. Нинішнє законодавство має багато умовних формальностей (які можна двояко трактувати), що не відображають реальної якості продукції, але дають підставу Держспоживінспекції штрафувати продавців», - заявив ген директор Асоціації підприємств побутової техніки та електроніки Олег Іванов.
У повідомленні «Фокстроту» зазначено, що конфлікт між головою Держспоживінспекції Сергієм Орєховим і мережами побутової техніки продемонстрував недосконалість старого законодавства про захист прав споживачів.
«Представники торгової мережі «Фокстрот» заявили про консолідацію зусиль торгових мереж «Фокстрот», «Эльдорадо», «Сomfy» і «Алло» у боротьбі за права споживачів, честь галузі та про перехід в активну стадію роботи над вдосконаленням галузевого законодавства», - повідомляють у «Фокстроті».
Мета об’єднання конкурентів – звернути увагу Держспоживінспекції на актуальні проблеми системи захисту прав споживачів в Україні, які справді важливі для покупців (якість товарів на відкритих вуличних ринках, в кіосках, у приватних підприємців).
Мережі мають намір судитися з Держспоживінспекцією, а також планують звернутися до президента, прем’єр-міністра, міністра внутрішніх справ, у Міністерство економічного розвитку і торгівлі, а також у всі посольства країн, які представляють провідних імпортерів.
Через тиждень ключові гравці ринку роздрібної торгівлі побутовою технікою та електронікою планують запросити всі зацікавлені сторони до конструктивного діалогу з метою сформувати вичерпний список необхідних дій, направлених на удосконалення чинного законодавства для захисту галузі і прав споживачів.