Останній контрольний

Збірна України з біатлону на контрастних нотах завершила останній перед чемпіонатом світу етап

15:12, 16 лютого 2015

Восьмий за рахунком етап Кубка світу у Холменколлені запам’ятається тріумфом і провалом українського біатлоніста Сергія Семенова, втраченим третім місцем у загальному заліку Валентини Семеренко, блискавичною швидкістю українки Яни Бондар, а також гірким присмаком втрачених можливостей в естафетних гонках.

Для тренерського штабу норвезький етап став контрольним у підготовці до чемпіонату світу, який вже 5 березня стартує у Контіолахті, Фінляндія. Нагадаємо, що перед стартом сезону українська збірна з біатлону зазнала одразу кількох важливих кадрових втрат, тому кожен міжнародний старт мав дещо експериментальний характер.

Зокрема, впродовж восьми етапів Кубка світу та чемпіонату Європи українські чоловічі та жіночі збірні рідко виступали у тих самих складах під час естафет. Тренери експериментували, випробовували молодняк і натуралізованих новачків, виробляли стратегію, яка б базувалася на стабільності кожної ланки у збірній.

Системний підхід до формування естафетних четвірок приніс свій результат – у жіночій естафеті збірна України вважалася однією з лідерів, а у чоловічій – чи не вперше українські біатлоністи змогли не теоретично, а буквально претендувати на призові місця.

Проблемним місцем збірної України залишається індивідуальна стабільність кожного окремого біатлоніста. Зокрема, перспективна молода спортсменка Ірина Варвинець, яка в індивідуальній гонці у Холменколлені продемонструвала кращий у кар’єрі результат на етапах Кубка світу – 7 місце, завалила естафетну гонку вже на першому етапі. Штрафне коло Ірини Варвинець коштувало збірній Україні хоча б примарного шансу на п’єдестал. Українка, яка додала у швидкості після першого вогневого рубежу, не впоралася із навантаженням під час другої стрільби і заробила одне штрафне коло.

Зусиллями більш досвідчених Юлії Джими та Валентини Семеренко збірна України змогла стати шостою під час естафети і відвоювати такі потрібні очки для заліку у Кубку націй. Після етапу у Холменколлені українська команда зберегла за собою п’яте місце і квоту у шість спортсменок.

Великим розчаруванням у Холменколлені стала індивідуальна гонка Валентини Семеренко, яка заробила шість штрафних хвилин і зійшла з дистанції. Невдалий старт дорого коштував Валентині Семеренко – українка поступилась третім місцем у загальному заліку чеській спортсменці Вероніці Вітковій. Тішить, що після завершення етапу відставання українки від чеської суперниці становить всього 10 балів.

Юлія Джима. Фото: biathlon.com.ua

До колишньої форми повертається біатлоністка Юлія Джима, яка зуміла продемонструвати 6 результат під час індивідуальної гонки, а також зайняти 19-е місце під час спринту.

Приємним сюрпризом для тренерів та вболівальників стали показники молодої біатлоністки Яни Бондар, яка у спринті продемонструвала кращу швидкість серед представниць збірної України. Також біатлоністка показала кращий персональний результат на етапах Кубка світу, посівши 14 місце у спринті. До слова, на попередньому етапі Кубка світу у Нове Место, Чехія, Яна Бондар ввійшла до десятки найшвидших під час спринту.

Яна Бондар. Фото: biathlon.com.ua

Лідер чоловічої збірної Сергій Семенов зумів стати справжньою гордістю і водночас розчаруванням на етапі Кубка світу у Холменколлені. Спочатку українець створив сенсацію, завоювавши бронзу в індивідуальній гонці і місце лідера заліку у цій дисципліні. Під час наступного старту в індивідуалці Сергій Семенов одягне червону майку лідера, що раніше вдавалося лише двом українським біатлоністкам – Олені Зубриловій та Валі Семеренко.

Тим більш неочікуваним виявився провал Сергія Семенова під час естафетної гонки, в якій збірна України чи не вперше мала шанс здобути бронзу. Отримавши естафету на четвертому місці, Сергій Семенов завалив стрільбу на першому ж вогневому рубежі і отримав два кола штрафу. Таким чином українська команда фінішувала лише сьомою.

Що цікаво, відмінну естафету провели аж ніяк не відмінники в індивідуальних стартах Володимир Семаков та Олександр Жирний, які після натуралізації лише віднедавна почали виступати за збірну України в естафетах. Варто зазначити, що й під час естафети у Холменколлені тренери збірної проводили експеримент, випустивши на старт не найбільш оптимальний склад: Підручний-Жирний-Семаков-Семенов.

Сергій Семенов. Фото: biathlon.com.ua

Окремим словом варто згадати 23-річного Дмитра Підручного, який продемонстрував 12 місце у спринті, що стало кращим результатом збірної України у цій гонці.

У підсумку хочеться зазначити, що збірна Україна заслуговує займати кращі місця, адже після більшості гонок складалося враження, що українці лише трохи недопрацювали, лише трохи недотягнули до завітних місць на п’єдесталі. Що стало причиною такого результату – брак майстерності чи психологічної витривалості – доведеться з’ясовувати наставникам збірної. Результати цієї роботи українські вболівальники зможуть побачити вже незабаром під час найбільшої події біатлонного сезону – чемпіонату світу, який цього року відбудеться з 5 по 15 березня у Контіолахті, Фінляндія.