Останній легітимний прем’єр Криму прокоментував свої дії під час окупації півострова

12:00, 23 лютого 2016

Колишній голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов вважає, що в період анексії півострова Росією в 2014 році він «діяв за статутом, не зраджуючи присязі».

«Хочу однозначно заявити, що в тій ситуації як людина, яка все життя проносила погони, діяв за статутом із чітким дотриманням законів, не зраджуючи прийнятій присязі, в тому числі державного службовця України», – сказав він виданню «Крим.Реалії», коментуючи свої дії в період захоплення адмінбудівель у Криму в лютому 2014 року.

За його словами, після захоплення будівлі Радміну Криму він доповів про обстановку в Київ.

«Щойно будівлю Радміну захопили, вступив у переговори з загарбниками, оцінив обстановку, доповів до Києва, повідомивши, що діє високопрофесійний військовий спецназ, – це мені стало зрозуміло з екіпіровки і тактики дій. Після переговорів у главку МВС зібрав оперативний штаб з числа силовиків, заслухав доповіді і доручив кожному з них у терміновому порядку поінформувати своє керівництво для отримання подальших інструкцій, яких так і не надійшло. Більше того, наступного дня було знято начальника кримської міліції Валерія Радченка, призначено нового керівника – і ці несвоєчасні кадрові ігрища були точно не на користь України», – заявив політик.

Анатолія Могильова, який обіймав посаду прем'єр-міністра Криму з листопада 2011 року, кримський парламент відправив у відставку 27 лютого 2014 року. Тоді ж кримські депутати ухвалили рішення щодо проведення псевдореферендуму.

Як відомо, Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Міжнародні організації та світове співтовариство визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія ж вважає окупацію АРК «поновленням історичної справедливості».

22 лютого 2016 року у Верховній Раді оприлюднили стенограму засідання Ради національної безпеки України від 28 лютого 2014 року, на якому обговорювали проблему Криму й здатність України відбити агресію Російської Федерації – і не наважилися вводити воєнний стан.