Аби змінити ситуацію у фінансуванні закладів освіти, київські аналітики розробили чудо-карту. Завдяки їй у будь-якій точці країни можна буде перевірити фінансування школи, її інфраструктуру, дізнатися кількість вчителів, дітей тощо.
До прикладу, у місті Жовкві на Львівщині є школа № 2. Про неї в королівському місті знають усі, а от у Міністерстві освіти, певне, воліють забути. Адже ця школа – довгобуд. Тут готова лише перша черга будівництва, в якій і тісняться школярі, друга – з 2008 «небезпечна зона».
«З кожним роком сума коштів, якої бракує на будівництво, зростає, на жаль. І на сьогоднішній день нам за підрахунками потрібно 60 мільйонів гривень», – зазначила директор СШ № 2 м. Жовкви Мирослава Канюка.
Зростає не тільки сума, але й кількість дітей. Класи, які можна використовувати, розраховані лише на 400 осіб, а навчаються тут 600. Тож усі приміщення в школі доводиться адаптовувати. До прикладу, спортзал виконує функцію актового і лекторію. Адаптована тут і їдальня – маленька і незручна. Діти через вулицю змушені спускатися у підвал. Тут у них і харчування, і навчання у вільних від споживання їжі час.
«В нас школа недобудована і нас поставили в таке приміщення, яке не пристосоване до шкільної їдальні. І от в нас і овочевий, і м’ясний, і рибний цех поруч», – розповіла шеф-кухар Олександра.
Адміністрація школи стукає в усі міністерські двері, але там їх не чують і не бачать. А от освітні аналітики переконують: з їхньою новою картою труднощі Жовківської школи вирішать швидше.
«Наші графіки дозволяють бачити, скільки і в яких областях України є комп’ютери, а скільки з них застарілі, а скільки з них мають доступ до інтернету», – пояснила освітній аналітик Ірина Когут.
Наразі така карта допрацьовується, але до неї матимуть доступ усі. І ось, коли в такій шкільній карті з’явиться жовківська школа, то, певне, навпроти неї завжди горітиме червоний маячок. І, можливо, тоді освітні урядовці нарешті заворушаться, а українські школи отримують правильне фінансування.