Освітяни - Януковичу: Ви поставили свій підпис під ганебним законом

18:05, 29 серпня 2012

29 серпня на серпневій нараді керівників навчальних закладів міста Львова наради директор львівської школи № 85 Ярослава Скоропад зачитала звернення освітян міста до Президента України щодо «мовного» закону і запросила усіх освітян наступного тижня взяти участь у віче біля пам’ятника Т.Шевченкові.

«Драконівський» Закон «Про засади державної мовної політики» прийнятий всупереч Конституції і всупереч здоровому глузду. Тому освітяни не можуть залишатися осторонь цього питання і від їхнього імені підготовлене звернення на ім’я Президента:

«Пане Президенте!

Підписавши закон про мовну політику в Україні, Ви поставили себе в один ряд з іншими нищителями української мови: Петром І, Катериною ІІ,  Валуєвим,  Олександром ІІ, Миколою ІІ, Сталіним і комуністичними опричниками. Нагадаємо, що вони українську мову знищували систематично і поетапно.

1720 рік - російський цар Петро І заборонив друкувати книжки українською мовою.

1769 рік - видано розпорядження російської церкви про вилучення в населення України українських букварів та українських текстів із церковних книг.

1775 рік - зруйновано Запорізьку Січ і закрито українські школи при полкових козацьких канцеляріях.

1862 рік - закрито українські недільні школи, які безкоштовно організовували видатні діячі української культури.

1863 рік - указ російського міністра Валуєва про заборону видання книжок українською мовою.

1876 рік - указ російського царя Олександра ІІ про заборону друкування нот  українських пісень.

1884 рік - закрито всі українські театри.

1908 рік - вся культурна і освітня діяльність в Україні визнана царським урядом Росії шкідливою, «могущей вызвать последствия, угрожающие спокойствию и безопасности Российской империи».

1914 рік - російський цар Микола ІІ ліквідує українську пресу - газети і журнали.

1938 рік – сталінський уряд видає постанову про обов’язкове вивчення російської мови, чим підтинає коріння української мови.

1983 рік – видано постанову про, так зване, посилене вивчення російської мови в школах і поділ класів в українських школах на дві групи: російські та українські, що привело до нехтування рідною мовою навіть багатьма українцями.

1988 рік – видано постанову, яка закріплювала в Україні російську мову  як офіційну загальнодержавну мову, чим українську мову було відсунуто на третій план, що відчутно ще й сьогодні.

У цей скорботний календар, на превеликий жаль і сором, увійшов і 2012 рік. Ви маєте розуміти, що поставили свій підпис під ганебним Законом «Про засади державної мовної політики». Ви стали на бік душителів однієї з найдивніших мов світу – української. Ви підтримали тих, хто прагне посіяти розбрат і ворожнечу в нашій державі.

Регіональна мова, а це, як відомо, російська, якій в Україні ніщо ніколи не загрожувало, стане причиною відчуження між регіонами, що загрожуватиме існуванню української держави. Кожен пересічний громадянин розуміє, що прийняття цього «драконівського» закону - це втеча від наболілих політичних, соціальних та економічних питань. Закон про регіональні мови в Україні відводить українській мові роль пасербиці, що не може не викликати болю від обурення та гнівного осуду.

Ми закликаємо Вас не руйнувати остаточно те, що творилося віками, що ідентифікувало нас у світі і робило, як окрему націю. Пам’ятайте, Ви як Президент України і гарант Конституції відповідаєте перед історією і світом за збереження самобутності української нації. Відомо: нема мови - нема народу! Є безлика маса… Вороги України добре розуміють консолідуючу роль мови, знають, що з утратою поняття рідної мови втрачається зв’язок з родом і народом. Ми не хочемо, щоб наші діти росли іванами безрідними – без мови, без культури, без історії. Не перетворюйте Україну в колонію Росії! Дві рідні мови – це абсурд. Не може бути двох рідних мов, як не може бути двох рідних матерів. Без розуміння цього неможливо сподіватися на утвердження української держави та її інтеграцію в світову спільноту», – наголошується в зверненні.

«Шановні колеги! Ми ведемо розмову про те, що наступного тижня ми не маємо залишитись осторонь цієї справи і плануємо з освітянами організувати віче. Але прохання до всіх директорів: буде додатково повідомлено про дату проведення цього віче біля пам’ятнику Шевченкові на захист української мови – потрібно, щоби всі педагогічні колективи вийшли. Ми маємо показати, що нас болить душа за українську мову, ми скажемо, що ми проти цього закону», - зазначила Ярослава Скоропад.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович підписав закон про засади державної мовної політики 8 серпня, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади за проживання мінімум 10% носіїв на територіях, на яких розповсюджено цю мову.

Законом передбачається, що в контексті Європейської хартії регіональних мов або мов меншин заходи, спрямовані на використання таких в Україні, застосовуються до 18 мов.

Закон був прийнятий Верховною Радою 3 липня.

Минулого тижня (13-19 серпня) статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська, а також міські Ізмаїльська, Одеська і Севастопольська ради.

20 серпня статус регіонального російській мові надала Харківську міську раду, 21 серпня - Миколаївська і Херсонська.