Освячений хрест зі зони АТО як символ перемоги зберігається у львівському храмі

15:43, 7 грудня 2015

На вихідних, 6 грудня, у Львові освятили березовий хрест, який вцілів після обстрілів на сході. Відтепер цей символ перемоги і віри зберігатиметься в місцевому гарнізонному храмі військових.

У вересні 2014 року згорів весь табір, який дислокувався в селі Побєда Луганської області. Впродовж трьох днів, 1-3 вересня, окупанти накривали залповим вогнем градів. Від диму і вогню довкола села нічого не було видно. У селі стояли табором бійці 24-ї механізованої бригади. У них було чимало техніки та наметів, а посеред табору – каплиця. Її і березовий хрест власноруч під час відпочинку робили вояки.

«Він нам був для підтримки. Бійці були різних конфесій, але капличка давала нам змогу побути зі своїми думками, помолитися біля того хреста. Ми робили цю капличку всі по черзі. Вона була намоленим місцем і місцем розради», – розповідає офіцер, командир відділення, яке потрапило під обстріл, Ігор Горін.

Терористи під час обстрілу знищили все. «Все знищено було – техніка, машини, склади, майно, все горіло, літало, залишився лише хрест, під шквалом вибухової хвилі не залишилося нічого», – розповідає полковник, який виводив військових з оточення Валентин Матвіїв.

Каплиці не стало. А хрест вцілів. Без жодної подряпини та слідів від вогню. Живими залишилися і всі бійці 3-ї мотопіхотної бригади. Втім, тікаючи від обстрілів, хрест військові зі собою не взяли.

Повернулися по хрест через півроку, знову знайшли його цілого й неушкодженого і привезли до Львова. Тут на вихідних цей березовий хрест з АТО освятили єпископи.

Церковні діячі до вцілілого хреста ставлять без фанатизму. Запевняють, це не чудо, а символ, і саме так треба його сприймати.

«Це є знаком зростання в любові, щоб ще більше творити якомога більше добра і радості та миру, тому що коли Господь тебе зберігає при цьому житті – значить він від тебе ще щось хоче», – зазначив єпископ-помічник УГКЦ Богдан Манишин.