«Кожною написаною історією я пропоную вам свою дружбу», – зазначив отець-салезіянин Бруно Ферреро 14 вересня на прес-конференції під час візиту до Львова в межах Форуму видавців.
Отець Бруно Ферреро зауважив, що не сподівався опинитися у Львові в центрі уваги: « Я собі навіть не уявляв, що опинюся тут в центрі уваги. Зазвичай я перебував за кулісами. На форумах і ярмарках я презентував авторів і не звик бути по цей бік» (о. Бруно Ферреро був директором видавництва Elledici – ред.)
Отець підкреслив, що його книжки – дуже прості, і він не претендує, аби вони стали літературним здобутком. Але їхня місія – виховна, ці історії корисні вчителю, вихователю, батькам. За його словами, ці книги написані, щоб допомогти людям, які мають найважчу роботу – розповідати.
«Розповідь дає те, що не дає ні телебачення, ні будь-які інші комунікації – особистий контакт. Сам процес оповіді навіть важливіший від того, що ми розповідаємо», – акцентував отець Бруно Ферреро. Він додав, що багато дітей і молоді звикли брати готове, а потрібно дати їм можливість думати, придумувати, і це найбільший дар, що можна дати дітям і молоді, бо саме вони змінять світ.
«Розповідати – серйозна справа. Євангеліє складається з оповідей. Історія, притча, оповідання – навертають. Вони можуть змінити людину», – переконаний отець.
Він підкреслив, що Ісус ніколи не роз’яснював притч, тільки казав: «Хто має вуха – хай слухає». «Кожна історія – маленьке зернятко. Воно сіється в особу і воно в ній проростає, дає їжу її уяві», – наголосив о. Бруно Ферреро.
Довідка
Отець Бруно Ферреро народився в Італії 1946 року. У юному віці вступив до Салезіянського Згромадження і в 17 років склав перші монаші обіти, у 1974 році став священиком. Вивчав філософію, теологію, психологію, декілька років викладав у школі. Подальша його діяльність була пов’язана з видавничою справою та журналістикою. Сьогодні він є головним редактором Салезіянського Вісника – офіційного журналу Салезіянської Родини, якій тільки в Італії виходить тиражем 350 000 примірників. Також о.Бруно Ферреро є автором педагогічних праць та книжок на теми сім’ї, виховання, а також історії для дітей та молоді.
Відомий завдяки підготовці серії книг під загальною назвою «Короткі історії для душі» («Квіти просто квітнуть», «Звуки арфи», «Політ сокола», «Життя — це все, що ми маємо», «Це знає тільки вітер», «Сорок казок у пустелі», «Часом досить промінчика», «Спів польового цвіркуна», «Таємниця червоних рибок», «Кола на воді», «Троянда також важлива»).