Оцінки без емоцій

Щодо аналізу діяльності президента

16:33, 26 травня 2015

Підведення підсумків річної президентської діяльності Петра Порошенка, що були вчора в різних ЗМІ має достатньо хибний кінцевий результат, бо аналіз діяльності робився на некоректних оцінках функціональних обовязків, подій і дій.

Все відбувалось, як завжди, одні критикували, інші хвалили. Але сьогодення України суттєво відрізняється від часів Кравчука, Кучми, Ющенка і Януковича. Росія анексувала Крим, розпочала війну на Донбасі, а стан економіки після "правління" Януковича і загальний стан країни нагадував пограбоване місто за часів монголо-татарської навали. Президент України, на мою думку, сьогодні повинен опікуватись двома напрямками державної діяльності країни.

1.Вирішити питання миру, безпеки, як Верховний Головнокомандувач.

2.Вирішити питання підтримкм України на міжнародній арені.

Чи вирішив ці надскладні завдання Петро Порошенко, от про що мали б говорити, писати, заявляти всі ті, хто вчора підводив підсумки. Питання економічних реформ потрібно адресувати Арсенію Яценюку і навіть за питання боротьби з корупцією у більшій мірі несе відповідальність Верховна Рада, а ми просто звикли, що Президент країни ніби цар, тому він може вирішити все. А у президентсько-парламентській формі правління все трохи інакше і не можна забувати про ВР, коаліцію і уряд. От якби главою уряду був представник БПП, тоді все б склалося у вчорашніх оцінках, а так складається не дуже.

Мене не можна назвати прихильником діючого Президента, я за нього не голосував і перші півроку його діяльності. а може й довше критикував напевно більше і суттєвіше, ніж його політичні опоненти. Чи провалив вирішення цих двох завдань Петро Порошенко? На мою думку не провалив, хоча напевно результат міг бути і кращим. Головною помилкою Президента в перші 6 місяців була його кадрова політика. Війна є найкращою люстрацією всього і всіх. Інституції держави люстрацію не пройшли, але її не пройшла і більшість політиків і генералів. Можливо у мирний час такі призначення не мали б таких наслідків для країни, однак у час військового протистояння з РФ їх знань, вмінь і досвіду виявилось замало. Тому рішення Порошенка про залучення до влади іноземних громадян є виправданим, бо стало наслідком неспроможності тих управлінських кадрів вирішувати проблеми і адекватно відповідати на виклики сьогодення.

Але система дуже пручається, система, яка послаблює країну. Тому зразу ж порада Президенту Порошенко, не зламавши "вчорашню" систему влади, що ми маємо, він не зможе вирішити перше надскладне і головне завдання, встановлення миру в Україні. Що стосується зовнішньої політики, то питання безвізового режиму про яке всі вчора говорили, на мою думку, не є головним питанням зовнішьополітичної діяльності країни, що воює. Краще б говорили про скорочення дипломатичної присутності України у світі, зокрема на Балканах, бо я глибоко переконаний, що під час війни економити на дипломатах не можна, а навпаки потрібно залучати найкращих і на хороші зарплати, це друга порада Президенту Порошенко. А безвізовий режим мені нагадує мантру про депутатську недоторканісь, бо так само став заручником передвиборчих обіцянок з 2005 року.

А нам потрібно зробити таку зовсім невелику "похибку" на те, що Україна втратила Крим і воює з Росією за своє виживання. То до чого тут безвізовий режим? Щоб всі повтікали від Росії? Безвізовий режим буде тоді, коли Україна відіб'ється від Росії і коли проведе економічні реформи і українці зможуть виїзжати, відпочивати і тратити гроші, а не "втікати". Та й для справедливості необхідно сказати, що ЄС не горить бажанням надати Україні безвізовий режим.

Але маю для Президента третю пораду. Розділити на два етапи запровадження безвізового режиму. Перший - це домовитись з крахнами, що не є в ЄС, але куди люблять їздити українці про безвізовий режим, а одночасно домовитись з ЄС про спрощення візового режиму для студентів, що хочуть і можуть навчатись за кордоном. Другий - це публічно визначити відповідального з повноваженнями за безвізовий режим, щоб займався щоденно цим питанням у робочому порядку, без піару та обіцянок, тоді буде і результат.

А тепер підсумок.

1. Путін дуже хотів створити на Піденному Сході України таке утворення, як "Новоросія" у складі не менше 8 областей: Донецька, Луганська,Харківська,Миколаївська,Одеська,Запоріжська,Херсонська і Дніпропетровська. А вийшло в нього тільки з тієї новоросії такі собі "лнр" і "днр".

2.Путін думав, що Україна залишиться сама і Захід проковтне захоплення України. Маємо підтримку України і санкції проти Росії.

P.S.Чи могли результати бути кращими? Можливо так, але ми точно бачимо і знаємо, що могло бути набагато гірше. А тепер і оцінюйте, бажано без емоцій)