Озбройся правдою: в Україні вшановують пам’ять загиблих журналістів

Георгій Гонгадзе зник 15 років тому

16:10, 16 вересня 2015

Сьогодні, 16 вересня, виповнюється рівно 15 років з дня зникнення українського журналіста Георгія Гонгадзе. У цей день у Києві та ще 10 містах України відбуватимуться акції вшанування пам'яті Гонгадзе та усіх журналістів, які загинули, виконуючи професійні обов’язки.

У Києві на вул. Інститутській активісти уже вивісили банер «Георгій, ми не забули». Саме тут увечері проходитиме пам’ятна хода.

Пам’ять Гонгадзе і журналістів, які віддали життя за правду, уже вшанував президент України Петро Порошенко.

Цього року для своїх акцій на зміну гаслу «Безкарність вбиває» журналісти обрали нове – «Озбройся правдою».

«За умов посилення інформаційної війни, російської пропаганди, контрпропаганди, самоцензури питання правди і питання дотримання стандартів, професійної етики стоїть дуже гостро», – пояснив представник ініціативної групи у Києві Антон Іванов, координатор проекту громадської організації «Центр UA» «Доступ до правди».

Ініціатори акцій пам’яті також пропонують з 11-ї години провести twitter-шторм із запропонованими хештегами #Gongadze, #Гонгадзе, #Ukraine, #truthisnotacrime.

Мирослава Гонгадзе зазначила у своєму Facebook, що переживає сьогоднішній день дуже гостро.

«..Коли ми повернулись (увечері) , двері в квартиру були зачинені, він (Георгій) ніколи не повернувся додому... Є дні , які пам'ятаєш по хвилинах, сьогодні, 15 річної давнини, саме такий день. Серце розривається», – написала вона.

Суди у справі Гонгадзе тривають донині. Напередодні відбулося чергове засідання щодо апеляційної скарги колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, засудженого більш ніж два роки тому на довічний термін за вбивство Георгія Гонгадзе. Через відсутність у суді двох адвокатів засудженого засідання перенесли на 17 вересня.

Вдова Мирослава Гонгадзе та її представниця Валентина Теличенко сподіваються, що довести розслідування убивства Георгія до кінця і назвати нарешті імена замовників слідство зможе вже цього року, повідомило «Радіо Свобода».

Зазначимо, за даними Інституту масової інформації, за роки незалежності України загинули 64 журналісти, зокрема один – цього року.

За даними ІМІ, цього року відбулося 36 нападів і побиттів медійників, 47 фактів перешкоджань, коли їх не пускали на засідання якихось комісій місцевої влади або, наприклад, в суди, 10 фактів цензури і 27 випадків залякування журналістів через їхню професійну діяльність.