Поруч із відомим курортом Драгобрат, на висоті понад 1500 метрів над рівнем моря, розташовані Драгобратський водоспад та льодовикове озеро Герешаска. З висоти відкриваються фантастичні краєвиди, а ця локація є прекрасним маршрутом для одноденної прогулянки Карпатами.
* * *
На захід від туристичної бази та долини Драгобрат, на річці Кисва (інша назва — Косівська річка) гуркотить каскадний Драгобратський водоспад (або – водоспад Свидовець). Він розташований у Рахівському районі Закарпатської області, на захід від смт Ясіня. Водоспад є частиною басейну річки Чорна Тиса.
Водоспад є гідрологічною пам'яткою природи місцевого значення. Його висота становить 7 метрів. Найбільш видовищним водоспад стає навесні, коли тануть сніги, або влітку, після затяжних дощів. Підйом гірськими схилами до водограю непростий, проте краса навколишніх пейзажів, що відкривається згори, того вартуватиме.
Дійти до водоспаду з гірськолижного курорту «Драгобрат» можна повз гору Стіг у напрямку вершини Апшинець (Догяска). Дорога від курорту до водоспаду в один бік може тривати 2-2,5 години.
* * *
Вище за нього, на схилах гори Догяска (1764 м) розташоване озеро неправильної прямокутної форми – Герешаска (інші назви - Вишнє-Герешаска, Догяска). Його довжина становить 125 м, ширина – 110 м, глибина – до 1,2.
У цьому гірському озері завжди холодна вода – навіть влітку озеро не прогрівається більше, аніж до +11°. Вчені стверджують, що це озеро льодовикового походження. Живиться воно переважно талими водами. Вода Герешаски не така прозора, як в інших гірських озерах по сусідству. Водоростей в озері мало, живуть п'явки і пуголовки, а також мікроскопічні ракоподібні.
Озеро разом з водоспадом є прекрасним природнім ансамблем, що приваблює туристів до цього куточку Карпат. На схилах поруч ростуть чорниці, які збирають мешканці навколишніх сіл. Тож ті, хто наважиться на власні очі побачити красу гірських водойм, зможуть заодно й посмакувати карпатськими ягодами.
Окрім Драгобратського водоспаду та Герешаски на Свидовці є ще принаймні три високогірні водойми: озера Івор, Апшинець та Ворожеська.
Інший маршрут до водоспаду й озера починається в селищі Ясіня, проходить через село Чорна Тиса на гори Татульський Менчул (1436 м) та Великий Котел (1771 м), а закінчується біля озера Герешаска. Загальна довжина маршруту становить 20 км. На маршруті можна оглянути історико-краєзнавчий музей та дерев'яну церкву Вознесіння Господнього (1824) в Ясіні.
Ті ж туристи, які не готові долати пішки відстань у 20 км, зможуть винайняти позашляховик в одному з навколишніх селищ.