«На жаль, українська влада (зараз ми говоримо без політики) вкотре виявилася не готовою до таких техногенних катастроф, що вже набули в Україні систематично характеру – адже окрім Ожидова, були і хлорні вагони в Харківській області, і пожежа сміттєзвалища на Закарпатті тощо. Для таких ситуацій у влади, і в МНС зокрема, немає планів дій. Це свідчить про серйозну організаційну кризу влади». Про це сьогодні, 23 липня, у коментарі ZAXID.NET заявив політолог Володимир Фесенко.
На думку Володимира Фесенка, насамперед, слід створити урядову комісію і розібратись із «Укрзалізницею».
«Адже сьогодні багато говорять про персональну відповідальність міністра Рудьковського, але чомусь ніхто майже не озвучує речей про відповідальність керівництва «Укрзалізниці». Бо той ланцюг аварій, що ми спостерігаємо, свідчить, що є проблеми, власне, в «Укрзалізниці». Окрім цього, є чутки, що Рудьковський не дуже сильно впливає на окремі підгалузі очолюваного ним міністерства. Звісно, Рудьковський має нести персональну відповідальність, але погано працює не лише він, а й очолюване ним відомство. Водночас у цій справі важко бути уникнути й елементу політичного піару навколо постаті Рудьковського», - наголосив політолог.
«Що стосується Олександра Кузьмука - він принаймні першим із високопосадовців з'явився на місці аварії і спробував організувати процес ліквідації. Можливо, це було не дуже вміло і з певними прорахунками», - зазначив Володимир Фесенко.
Щодо Нестора Шуфрича, політолог наголосив, що «насамперед, механізми дій очолюваного ним міністерства мають дуже низький коефіцієнт корисної дії».
«Тут ситуація як і з Рудьковським - є персональна відповідальність керівника, але є й неналагоджена робота відомства. Тому слід провести службове розслідування по діях як міністра транспорту, так і міністра МНС, а також по діях їх підлеглих. Але тут треба забути про політику. Взагалі, в органах виконавчої влади слід зменшити рівень політизації, бо зміна менеджменту відомства з приходом нового керівника призводить до негативних наслідків», - зазначив він.
Що стосується приїзду Віктора Ющенка в Ожидів, політолог сказав так: «Президент мав туди приїхати. І передвиборчий інформаційний контекст цієї поїздки був неминучим. На жаль, у нас часто піар заміщає політику».
«Загалом, ситуація з Ожидовом свідчить брак трудової і технологічної дисципліни в основних відомствах та, що головне, - низький рівень екологічної культури у діях влади і державного апарату. Зважаючи на те, що в Україні є багато так званих об'єктів ризику, саме відсутність екологічної культури може стати чи найбільш життєво важливою проблемою для нашої держави», - резюмував Володимир Фесенко.
Фото з сайту www.for-ua.com