Національний банк України повідомив, що протягом 30 вересня-2 жовтня продав на міжбанківському валютному ринку 200 млн доларів із золотовалютних резервів України для стримування різкого падіння курсу гривні. Про це повідомив «Інтерфакс-Україна» з посиланням на інформацію НБУ.
«Пропозиція валюти зменшилась, а попит на неї дещо зріс. Однак такі коливання не зумовлені появою нових фундаментальних факторів і викликані, передусім, психологічними факторами», — йдеться в коментарі Нацбанку.
Згідно з даними НБУ, наразі золотовалютних резервів України достатньо для того, аби стримувати різкі стрибки курсу валют. Водночас, таку поведінку курсу банкіри пояснюють реакцією ринку на зміну ситуації в економіці та у світі.
«Після періоду сильних коливань ринок завжди знаходить точку рівноваги та відбувається зворотний тренд», — повідомили у Нацбанку.
НБУ також нагадав, що протягом вересня вони викупили з ринку майже мільярд доларів для поповнення резервів. Загалом від початку року Нацбанк викупив з ринку понад 3,7 млрд доларів. Це стало можливим завдяки сприятливій ситуації на валютному ринку.
Раніше в коментарі УНІАН головний експерт Ради Національного банку України Віталій Шапран заявляв, що зниження курсу української гривні до долара в останні дні після практично безперервного зміцнення протягом вересня зумовлене зниженням припливу валюти від нерезидентів в облігації внутрішньої державної позики.
Шапран прогнозує, що в майбутньому фактор нерезидентів відійде на задній план. У цілому, експерт не бачить причин для істотних коливань на валютному ринку України. «Не будемо забувати про те, що Україна збирає хороший урожай зернових, приплив валютної виручки від якого припадає на жовтень і листопад місяць», – пояснив Шапран.
До слова, на четвер, 3 жовтня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 24,86 грн. У порівнянні з попереднім робочим днем, 2 жовтня, курс долара виріс на 30 копійок. Курс євро встановлений на рівні 27,16 грн, він виріс на 40 копійок.