Пам’ятник Бандері у Львові має естетику Третього Райху, - історик

13:40, 1 липня 2011

Пам’ятник Степанові Бандері у Львові є дивним поєднанням радянської мегаломанії сталінського періоду і естетики Третього Райху, зазначив 1 липня під час прес-конференції-дебатів із колишнім мером Львова Василем Шпіцером історик Василь Расевич.

Відповідаючи на запитання, який із нинішніх пам’ятників у Львові він вважає невдалим, таким, що викривляє історичний та культурний образи міста, Василь Расевич зазначив:

«Безумовно, для мене таким пам’ятником є пам’ятник Степану Бандері, лідерові Організації українських націоналістів. Мені здається, що цей пам’ятник, навіть з чисто естетичної точки зору, є свідченням того, що в українському минулому був тоталітарний період, що в українському суспільстві домінували тоталітарні ідеології також».

«Може, хотячи, а, може, не хотячи цього, такий образ Степана Бандери відбився у свідомості ініціаторів спорудження цього пам’ятника, виконавців… Це є такий дивний симбіоз між радянською мегаломанією – сталінського, причому, періоду – і естетикою Третього Райху. Ми бачимо яскравий приклад: чи то Дзержинський, чи то Ленін, іде, в нього там поли його плаща розвіваються на вітрі, він, відповідно, стоїть в такій позі, в якій в кожному райцентрі стояв Володимир Ілліч Ленін. Оця арка, яка має символізувати соборність України, виконана абсолютно в стилі Третього Райху. Там, де тризуб, тільки бракує такого орла, і тоді ми будемо мати абсолютну аналогію із Третім Райхом», - продовжив історик.

Натомість екс-мер Львова Василь Шпіцер зазначив, що для нього невдалим пам’ятником є Монумент Слави на вулиці Стрийській. Щодо пам’ятника Степанові Бандері Василь Шпіцер зазначив, що його дивує ситуація із тривалим будівництвом цього пам’ятника, оскільки пам’ятник Тарасу Шевченку, який був дорожчим і складнішим за виконанням, спорудили значно швидше.

Як інформував ZAXID.NET, під час цієї прес-конференції історик Василь Расевич також висловив переконання, що у Львові слід запровадити мораторій на подальше встановлення пам’ятників.