Пам’ятник розстріляним вченим у Львові планують завершити до осені

10:05, 30 березня 2011

29 березня виконавчий комітет Львівської міської ради надав дозвіл Національному університету «Львівська політехніка» на спорудження пам’ятника вченим м. Львова, розстріляним нацистами у 1941 році на Вулецьких пагорбах.

Як зазначив під час засідання виконавчого комітету перший заступник міського голови Львова Олег Синютка, сьогодні ж це рішення буде підписано, адже з його слів, «Львівська політехніка» хоч сьогодні готова почати роботи.

«До осені вони обіцяють здати цей об’єкт», – зазначив Олег Синютка.

Як інформував ZAXID.NET , 4 березня 2011 року виконавчий комітет Львівської міської ради погодив містобудівне обґрунтування і умови спорудження національним університетом «Львівська політехніка» пам’ятник а вченим міста Львова, розстріляним нацистами 1941 року на Вулецьких пагорбах. Погоджено також інфраструктуру для його обслуговування і благоустрою парку «Студентський» на вул. Академічній-Сазарова-Відкритій-Лукаша-Карпинця.

Як повідомив тоді начальник управління архітектури міськради Юрій Криворучко, було проведено міжнародний конкурс, за допомогою якого було визначено проектанта пам’ятника. До участі у конкурсі було подано 28 проектів. «Більшість з них – з польського боку. Перемогла скульптурна концепція скульптора професора Сьліви з Кракова та архітектурна концепція львівського архітектора Трохименка. Вони разом роблять цей проект. Символіка цього пам’ятника така, що на арці розміщено 10 каменів, які символізують 10 Божих заповідей. П’ята заповідь – «Не убий!» - вона буде порушена, нібито вона загрожує конструкції арки. Це символізує те, що коли людина порушує заповідь Божу, є загроза зруйнувати цілісність конструкції світу», – сказав Юрій Криворучко.

Заплановано, що пам’ятник називатиметься «Пам’ятник вченим Львова, розстріляним нацистами 1941 року на Вулецьких пагорбах», назва буде українською, польською, німецькою мовами.

Також біля пам’ятника буде розміщена інформаційна таблиця про події 1941 року у цьому місці, а також з переліком тих, хто загинув.

Нагадаємо, 12 січня 2011 року у Львівській міській раді відбулися громадські слухання проекту містобудівного обґрунтування спорудження пам’ятник а.