Папа Франциск провів зустріч з членами синоду УГКЦ

19:50, 5 березня 2016

Папа Римський Франциск провів зустріч із членами синоду Української греко-католицької церкви на чолі з предстоятелем Блаженнішим Святославом. Про це повідомили у прес-службі УГКЦ.

Як пояснив глава УГКЦ Святослав, синод в Римі і зустріч із Папою були заплановані «у контексті згадування сумної річниці 70-річчя Львівського псевдособору 1946 року, щоб засвідчити єдність УГКЦ з наступником святого Петра».

«Ми підтверджуємо те, що не зміг зламати тоталітарний режим – сопричастя з Римом та Вселенською Церквою», – сказав глава УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ та члени синоду провели зустрічі та розмови з представниками Апостольської Столиці та приготували публічне звернення, у якому доносять до уваги світового співтовариства інформацію про агресію та гібридну війну проти України та розповідають про страждання мільйонів невинних людей. Церква засуджує звірства, викрадення, ув’язнення та тортури супроти окремих осіб та груп в Донбасі і в Криму, особливо супроти кримських татар, а також зневажання свободи віросповідання та гідності мільйонів людей.

«Я сказав Святішому Отцеві: Народ страждає, Ваша Святосте, і чекає Ваших обіймів. Папа Франциск дав чітко зрозуміти, що буде діяти», – повідомив Блаженніший Святослав.

«Для українців, які належать до різних Церков і релігійних організацій та навіть невіруючих, Святіший Отець є глобальним моральним авторитетом, який говорить правду. Цей голос правди є особливо важливим для українців, що страждають сьогодні. Якщо люди не чують чи не розуміють цього голосу, то вони заплутуються, непокояться і почуваються забутими», – сказав Блаженніший Святослав Папі Франциску.

«Святіший Отець наголосив, що ніхто не вирішуватиме екуменічні питання ціною Східної Католицької Церкви», – наголосив Глава УГКЦ.

Повний текст звернення постійний синод УГКЦ оприлюднить протягом наступних 24 годин.

Зазначимо, Львівський собор був планом ліквідації греко-католицької церкви з боку КДБ. Проте оскільки жодного єпископа УГКЦ на цьому соборі не було, Львівський собор згодом визнали неканонічним зібранням.