Папа Римський вперше в історії відвідав Ірак

В мусульманському Іраку проживають лише 400 тис. християн, хоча на початку 2000-х їх було півтора мільйона

22:36, 5 березня 2021

Папа Римський Франциск у п'ятницю, 5 березня, прибув з візитом до Іраку. Це перше в історії відвідування країни главою Римо-католицької церкви і водночас перша закордонна поїздка Франциска від початку пандемії коронавірусу.

Як пише DW, у міжнародному аеропорту Багдада, де приземлився літак понтифіка, його зустрів прем'єр-міністр Іраку Мустафа аль-Казимі. У відеопосланні, яке Франциск записав напередодні поїздки, він заявив, що хоче відвідати Ірак у ролі "паломника примирення" і «бажає покаятися». Разом з тим глава Римо-католицької церкви закликав представників усіх релігій, що живуть в Іраку, «разом створювати мирне майбутнє».

Під час прийому у президента Іраку Бархама Салеха у перший день свого візиту Франциск заявив, що захист всіх політичних, соціальних і релігійних груп та дотримання основних прав і свобод людини «мають основоположне значення». «Ніхто не повинен вважатися громадянином другого сорту», – наголосив понтифік.

У свою чергу президент Іраку зазначив, що цю країну неможливо собі уявити без християн, і успіху регіон доб'ється лише тоді, коли християни, які залишили його через різного роду кризи, повернуться туди з доброї волі.

Увечері 5 березня Франциск зустрівся з єпископами, священиками і ченцями в сирійській католицькій церкві Саїдат аль-Неджат в Багдаді. У 2010 році цей храм зазнав нападу джихадистів, внаслідок якого загинули понад 50 людей.

Очікується, що до 8 березня (останній день візиту Папи Римського в Ірак) понтифік проїде країною 1500 кілометрів, подорожуючи переважно літаком або вертольотом.

Як нагадує DW, на початку 2000-х в Іраку мешкали близько 1,5 млн християн. Сьогодні їх залишилося лише близько 400 тис (загалом в Іракупроживають понад 39 млн людей). Багато з них були змушені залишити країну, рятуючись від війни і нападів на релігійному ґрунті, в першу чергу – з боку ісламістів.