Папа Римський Бенедикт XVI видав нову енцикліку, присвячену економічній кризі та шляхам виходу з неї. Послання Caritas in Veritate ("Милосердя в істині") - третє видання Бенедикта XVI, який обійняв папський престол в 2005 році. Трактат він видав напередодні саміту "Великої вісімки" в італійському місті Аквіла. Провину за глобальну фінансову кризу понтифік покладає на жадібність та егоїзм. Він нагадав людям, насамперед світовим лідерам і банкірам, про їхні моральні зобов'язання. Але особливо підкреслив особисту відповідальність кожного в подоланні кризи.
Як інформує BBC Russian, Бенедикт XVI, який також постраждав від кризи, закликав до створення "світової політичної влади" заради "оздоровлення економік, зачеплених кризою", і "запобігання погіршенню і посиленню нерівноваги".
"Світова політична влада", на думку глави Ватикану, має взяти на себе вирішення питань роззброєння, продовольчої безпеки та імміграційної політики. Такий орган повинен "визнаватися всіма і служити ефективною владою заради забезпечення безпеки, пошани і прав кожного".
Свій трактат понтифік почав писати ще два роки тому, але за цей час вніс багато виправлень, оскільки ситуація в світі змінилася.
У першій енцикліці Бенедикта XVI Deus caritas est ("Бог є любов") йшлося про суть божественної любові, в другій - Spe salvi ("Врятовані надією") - про розуміння надії в християнстві.