Блаженний Папа Павло VI буде проголошений святим у неділю, 14 жовтня 2018 р. Це станеться під час Святої Меси на площі Святого Петра у Ватикані, інформує «Радіо Ватикану».
Як зазначається, про канонізацію Павла VI оголосили під час Консисторії Кардиналів. Про близьку канонізацію блаженного Павла VI, якого Папа Франциск беатифікував 19 жовтня 2014 року, понтифік повідомив під час зустрічі з римським духовенством на початку Великого Посту 2018 року, а вже 6 березня було оприлюднено декрет Конгрегації в справах проголошення святих про визнання чуда за його заступництвом.
Разом з блаженним Павлом VI відбудеться канонізація мученика Оскара Арнульфо Ромеро, Архиєпископа Сан-Сальвадору (Сальвадор), а також італійських священиків Франческо Спінеллі та Вінченцо Романо, німецької черниці Марії Катеріни Каспер та іспанської черниці Насарії Ігнасії Марч Меси.
До слова, Павло VI - це перший Папа від початку XIX століття, який здійснив візит за межі Італії, а також перший понтифік, який відвідав усі п'ять континентів. Також він був останнім кого коронували при обранні тіарою. Потім Іоан Павло І скасував цю традицію.
У 1965 році він заснував Синод єпископів. Павло VI призначив архієпископів Альбано Луціані, Кароля Войтилу і Йозефа Ратцінґера кардиналами. Пізніше вони стануть його наступниками. Також він видав дві свої найвідоміші енцикліки — про целібат (Sacerdotalis caelibatus) і про контроль над народжуваністю (Humanae vitae). В останній енцикліці Павло VI, не відкидаючи людську сексуальність, засудив штучний контроль над народжуваністю і контрацепцію, що викликало резонанс у деяких прошарках суспільства. Через це Павла VI звинувачували в ретроградстві та консерватизмі прихильниками технологічного прогресу, які стверджували, що контрацепція може позбавити країни третього світу від голоду і продовольчих проблем. Але енцикліка, щоправда з деякими застереженнями, була пізніше підтримана Іваном Павлом II.
Під час понтифікату Павла VI були внесені істотні зміни в римський місал (богослужіння - Novus Ordo Missae). Ці зміни включали в себе дозвіл використання національних мов, дозвіл священика здійснювати богослужіння обличчям до народу, деякі текстові зміни та ін. Були також внесені зміни до загального римського календаря святих — замість колишньої складної системи введена триступінчата організація: пам'ять, свято, торжество (пам'ятка при цьому може бути обов'язковою і факультативною), пам'ять про деяких святих додана, пам'ять про деяких виключена (що автоматично перевело цих святих у ранг місцевошанованих). Новий місал був введений апостольської конституцією Павла VI Missale Romanum у квітні 1969 року.