Громадський рух поширив Звернення до Святішого Отця Венедикта XVI з проханням завершити беатифікаційний процес митрополита Андрея Шептицького, який триває вже 53 роки.
Подаємо звернення у повному обсязі:
"Святіший Отче!
Маємо честь звернутися до Вас з проханням не оминути увагою щирого бажання вдячних митрополитові Андрею Шептицькому за Його жертовну працю та посвяту свого життя для добра Української Церкви та Держави українців, які від довгих років очікують успішного завершення Беатифікаційного процесу вірного Сина Вселенської та Української Греко-Католицької Церков.
Не було ділянки ні в релігійному, ні в культурно-просвітницькому, ні в суспільному житті народів України, якій митрополит Андрей не присвятив би своєї уваги, пам'ятаючи не тільки про вічне, але й про дочасне добро співгромадян. І це було високо оцінено Його співвітчизниками.
Зокрема, у 1904 році Іван Франко у своїй рецензії до послання митрополита Андрея "О квестії соціяльній" зазначував: "Митрополит Андрей не промовляє так як його попередники, звисока, авторитетно, напушеним і ніби маєстатичним тоном, не "возвіщає", а говорить попросту, як рівний до рівних, як чоловік до людей, радить, упоминає, іноді й полає, не лякаючись ужити енергічного слова, де річ того вимагає".
Слуга Божий Андрей Шептицький вперше в Галичині заснував, благословив та підтримував: Українську Народну Лічницю, Український Національний Музей, Українські народні та художньо-промислові школи, дитячі сиротинці, Іпотечний Банк, страхові товариства "Дністер", "Карпатію", Товариства "Просвіта", "Сільський Господар", Молодіжно-спортивні товариства: "Пласт", "Сокіл-Батько", "Українська молодь Христові", Українську Богословську Академію, Богословське Наукове Товариство, Дівочу гімназію Сестер Василіянок, Монастир монахів Студійського Уставу, Чин Найсвятішого Ізбавителя, Монастир Сестер Служебниць, святого Йосафата, святого Йосифа, Мироносиці, Українську Церкву на еміграції, Благословив 31 червня 1941 року проголошення Української Незалежної Держави.
В одному із численних Пастирських послань до духовенства і вірних писав: "Я все молився за нашу Україну, за наш український народ; у сій хвилі звертаю мої молитви до Бога і прошу о Його благословенство для прадідної нашої землі, для українського народу, для всіх наших організацій, для нашої праці, для Ваших родин і для кожного з Вас зокрема. Боже, Україну Спаси!"
Беатифікаційний процес Слуги Божого Андрея Шептицького розпочато у 1955 році.
З молитвою, пошаною та надією на те, що наше прохання буде почуте:
Ніна Матвієнко, народна артистка, Герой України, лауреат Шевченківської премії; Мирослав Попович, Директор Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, академік Національної академії наук України; Євген Сверстюк, доктор філософії, головний редактор газети "Наша віра"; Мирослав Маринович, віце-ректор Українського католицького університету; Олесь Янчук, кінорежисер; Іван Марчук, народний художник України, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка, член Міжнародної академії сучасного мистецтва "Рим"; Левко Лук’яненко, видатний діяч українського національного руху, довголітній політв’язень; Андрій Бокотей, доктор мистецтвознавства, лауреат Шевченківської премії, професор; Оксана Гайова, завсектором релігієзнавства ЦДІА України, Львів, науковий працівник Постуляційного центру беатифікації Слуги Божого Андрея Шептицького; вокальна формація „Піккардійська терція”, лауреат Шевченківської премії; Ігор Кожан, директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького; Борис Возницький, директор Львівської галереї мистецтв, Герой України".
13 березня „Львівська газета” розпочала громадянську ініціативу на прославу Митрополита Андрея Шептицького, яка має назву „Напиши листа Папі Римському”. Біографія Митрополита Андрея Шептицького, звернення громадськості до Папи Римського Бенедикта XVI та зразок листа, надіслати якого зможе кожен небайдужий українець, розміщені на сторінках четвергового номера „Львівської газети” за 13 березня 2008 року. Окрім того, читачі матимуть змогу роздрукувати зразок листа Папі Римському із сайту „Львівської газети” (www.gazeta.lviv.ua).