Православні церкви Криму і Севастополя залишаться під юрисдикцією Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).
Про це кореспонденту «Мир 24» повідомив голова Синодального відділу Руської православної церкви (РПЦ) Всеволод Чаплін.
«Українська православна церква є самокерованою частиною Московського патріархату. Тому, ніяких змін у статусі кримських парафій не відбувалося», - заявив Чаплін.
Цю інформацію підтвердив також керівник інформаційно-аналітичного управління синодального інформвідділу РПЦ Вахтанг Кіпшидзе. Він підкреслив, що канонічна УПЦ є частиною Московського патріархату, тому «тут навіть немає чого обговорювати».
Всеволод Чаплін також зазначив, що церковні благодійники, які раніше надавали фінансову та організаційну допомогу церквам Криму, ймовірно, будуть надавати її й надалі.
«Допомогу - фінансову, організаційну - завжди надавали наші благодійники, які живуть в Москві та інших регіонах Росії. Якщо така допомога надавалася до цього, то думаю, що буде надаватися і далі» , - сказав Чаплін.
Продовжує перебувати у сфері повноважень УПЦ Московського патріархату й питання про будівництво нових церков.
Довідка Zaxid.net: В Української православної церкви (Московського патріархату) у Криму є три єпархії: Сімферопольська, Джанкойська та Феодосійська. Окупація півострова ніяк не має вплинути на їхню підпорядкованість Київському, а не Московському, престолу, тому що томос (грамота) патріарха Алєксія ІІ про самостійність і незалежність УПЦ в управлінні, видана 27 жовтня 1990 року, поширюється на усю територію України, включно із Кримом.