У львівській «Сенсотеці» запропонували прочитати історії людей, які, попри інвалідність, живуть наповну. Цього разу своєрідними живими книгами стали паралімпійці, учасники АТО та громадські активісти.
Новий формат запропонували для читального залу: розмовляти не заборонено, а навпаки потрібно. Бібліотеку вирішили оживити справжніми героями. Юлія Бойко, до прикладу, розповідає своїм читачам, як шукати гармонію в собі та не опускати рук навіть у безвихідних, на перший погляд, ситуаціях.
«Я розказую просто історію свого життя, що в один момент моє життя змінилося, коли довелося сісти в інвалідний візок в 25 років, ― розповідає Юлія. ― От ділюся трошки досвідом про те, як вийти з цього періоду, як адаптуватися, як подолати цю кризу».
А вже за сусіднім столом, затамувавши подих, відвідувачі слухають моторошні розповіді бійців АТО: про війну, кулі та важкі поранення.
Про паралімпійський спорт прийшов розповісти і фехтувальник, чемпіон XV літніх Паралімпійських ігор Андрій Демчук.
«Зазвичай питають, що таке фехтування, про його особливості, як було в Ріо, як взагалі в Бразилії», ― каже Андрій.
«Ми просто намагаємося знайти людей, які справді чогось прагнуть в житті, які не опускають руки, попри якусь свою інвалідність чи попри якусь свою особливість і рухаються вперед. Взагалі це заходи, спрямовані на мотивацію», ― пояснює куратор «Сенсотеки» Христина Повалена.
Щоп'ятнадцять хвилин відвідувачі пересідають за інший стіл, аби поспілкуватись із новим героєм.