Паризький гуцул Тарас Григорук і львівський галичанин Віктор Проданчук відкрили виставку

18:13, 28 квітня 2017

У Львівському національному музеї ім. А. Шептицього відкрили спільну виставку скульптор Віктор Проданчук і живописець Тарас Григорук. Створити щось спільне двоє українців, які працюють із етнічними символами, надумали минулого року у Венеції.

«Я був у Венеції на виставці і побачив речі, схожі на Тарасів живопис і скульптуру, подібну на мою. Така містична архаїчна річ, то були роботи європейських художників. І мені то дуже стало цікаво, я побачив нас двох у такій стилістиці і запропонував зробити спільну виставку. Так і зробили», – розповів скульптор Віктор Проданчук.

І так захопилися, що над кількома творами працювали разом.

«Була ідея, щоб зробити спільні роботи: мою пластику, Тараса живопис, його поєднати і зробити такий, як сказав мистецтвознавець Ростислав Шмагало, скульптурний живопис або живописну скульптуру», – розповів Віктор Проданчук.

Проте більшість робіт творили окремо.

Художник Тарас Григорук зараз живе у Парижі, але від його живопису віє українською етнікою, Гуцульщиною, бо ж звідти його коріння.

«Я вчився там, у Косівському технікумі, зараз він став інститутом. І я поєднав гуцульську культуру і паризьку школу», – пояснив Тарас Григорук.

У Франції освіту здобував у Національній вищій школі образотворчих мистецтв у Парижі. Відтак малює у модерновому стилі.

Його львівський колега – скульптор Віктор Проданчук теж втілює прадавні символи наших предків, але у пластиці.

«Наше Трипілля – найстаріше у світі. Це така дуже потужна культура. Як пишаються по той бік океану своїми майя і ацтеками, так само ми маємо нести своє Трипілля у світ. Концепція мого мистецтва: де б я не виставлявся, має бути дух України», – вважає Віктор Проданчук.

Спільну виставку охрестили назвою «50х50». Після Львова повезуть проект у Дніпро, Київ і за кордон.