Парк майбутнього

Що чекає на Парк культури в 2016 році

17:55, 17 грудня 2015

За останній рік Парк культури і відпочинку ім. Б.Хмельницького став однією з найпопулярніших локацій для відпочинку львів'ян. Окрім традиційного Alfa Jazz Fest, в 2015 році у парку відбулось ще 44 події - від пікніків до кінопереглядів під відкритим небом. Молода адміністрація вигадує нові способи привернути до себе увагу відвідувачів - можна посадити дерево зі своїм ім'ям, можна розмалювати старі радянські атракціони чи почитати вірші, написані на алеях.

Перетворення з «парку культури і відпочинку» на «Центральний парк» відбувається поступово. Втім, концепція розвитку на 2016 рік, яку команда Парку культури презентувала 16 грудня у львівській Медіатеці, доводить - зміни тільки починаються.

Концепція розвитку парку (клацніть для збільшення)

Нові атракціони

За словами директора Парку культури Олександра Молодого, одне з найбільш болючих питань парку – це атракціони. Всі вони перебувають у поганому стані. Олександр Молодий каже, що старі атракціони можна залишити – як «парк юрського періоду». Але на заміну необхідно закупити нові.

«Ми вирішили, що не варто купувати дешеві китайські атракціони, бо Львів – місто, яке варте кращого. Ми також вирішили не фінансувати тероризм у вигляді вінницького заводу Ахметова. Тож ми звернулись до київської фірми, яка займається італійськими атракціонами, які вважаються найкращими в Європі. Якщо нам вдастся все, що плануємо, то наш парк стане другим в Україні після харківського», - каже Олександр Молодий.

Загальна вартість атракціонів, які запропонували Парку культури становить 3,5 млн. євро. Від нового колеса огляду довелось відмовитись – воно одне коштувало би не менше 3 млн євро. Натомість старе колесо оновлять та встановлять підсвітку. Ці роботи коштуватимуть 400 тис. грн.

Старе колесо огляду потребує оновлення, адже замінити його на нове - надто дорого
(фото: Мирослав Пархомик, ZAXID.NET)

Загалом парк атракціонів розділять на дві частини: сімейно-дитячу та екстремальну. Екстремальні атракціони залишаться на старому місці, а сімейні перенесуть ближче до вулиці Стрийської.

Гроші на нові атракціони Олександ Молодий планує просити у міста – хоча й має пропозиції від інвесторів. Але, за його словами, термін окупності парку розваг становить 3-5 років, а далі місто зможе заробляти на ньому. В разі ж залучення інвестора місто втратить прибуток у кілька сотень тисяч на рік.

Спорт

Команда Парку культури планує активно розвивати спортивну інфраструктуру парку. Згідно з амбітними планами, протягом року там мають з’явитись нові майданчики для скейтерів, для велотріалу та для воркауту. Останній стане першим у Львові професійним спортивним майданчиком для занять вуличною гімнастикою. Адміністрація розраховує, що окрім щоденних занять львівських спортсменів, парк прийматиме також всеукраїнські та міжнародні змагання.


Позаду сцени планують поставити мобільний скейт-парк, який можна буде легко пересовувати та розбирати
(зображення: Парк культури)

Також у парку хочуть обладнати мультиспортивне поле – для міні-футболу, баскетболу, волейболу, настільного тенісу тощо.

Поруч із центральною алеєю з’явиться спеціальний майданчик для гри в петанк. Львівські петанкісти, що зараз збираються біля Порохової вежі або у Стрийському парку, вже давно чекають на появу професійного поля для гри. І починаючи з наступного року всеукраїнські та міжнародні змагання з петанку зможуть проводитись на професійному рівні.

У Львові немає жодного професійного майданчику для гри в петанк, попри те, що в місті регулярно проходять всеукраїнські та міжнародні змагання 
(фото: Львівський петанк клуб Leopolis)

На стадіоні у парку зараз грають в американський футбол і регбі. Але він потребує капітального ремонту. Місто вже виділило кошти на реконструкцію будівлі, де розташовані роздягальні та душові. Але оновлення потребує весь спортивний комплекс.

Дітям

Ще раніше стало відомо, що у Парку культури буде облаштований перший інклюзивний дитячий майданчик на Львівщині. Він буде обладнаний таким чином, що там однаково комфортно буде всім дітям, в тому числі з інвалідністю.

Окрім цього, парк готує значно розширити зони дитячих розваг. Буде створено пригодницьке дитяче містечко – простір для фізичного і культурного розвитку дітей, обладнаний природними елементами перешкод та будиночками на деревах, де відбуватимуться заняття. До вже існуючого майданчика з екологічних матеріалів додадуть атракціон-лазанку.

В парку встановлять нові сучасні атракціони (фото: Парк культури)

В 2016 році почне працювати електрогенеруюча гойдалка. Енергія підсвідчуватиме саму гойдалку (чим швидше людина кататиметься, тим більше лампочок горітиме) або заряджатиме телефон чи інший девайс, що не потребує великої напруги. 

Так виглядатиме гойдалка, що вироблятиме електроенергію 
(зображення: Парк культури)

Є проект «парку дослідів» – сенсорного освітнього парку з відкритою експозицією, присвяченою науці. Цей освітній парк буде зроблений за принципом інтерактивних науково-технічних музеїв світу. Виставка демонструватиме дію законів фізики у ігровій формі.

Парк дослідів – сенсорний освітній парк – відкрита експозиція, яка демонструє закони фізики у інтерактивній ігровій формі: механіка, акустика, магнетизм, оптика, гідростатика тощо.

Також у парку встановлять всесезонну гірку та оновлять дитяче автомістечко, що вже існує.

Інфраструктура

На 2016 рік запланований масштабний розвиток паркової інфраструктури. Це –  встановлення вуличних меблів, які попередньо будуть виготовлені на спеціальному воркшопі; встановлення контейнерів для роздільного збору сміття; створення мережі навігаційних стендів по всій території.

На арці, що біля центрального входу до парку, встановлять світодіодну інсталяцію, яка підсвічуватиме вхід до центральної алеї. Уздовж всієї алеї тектиме штучний струмок, вздовж якого облаштують зони відпочинку.


У кількох місцях парку вже пробиваються джерела, тому архітектори радять пустити парком струмок (зображення: Парк культури)

Літня сцена, на якій вже понад 30 років відбуваються фестивалі та концерти, давно застаріла та потребує реконструкції. Окрім її ремонту, парк хоче завести додатково ще й мобільну сцену. Крім цього, у парку облаштують танцювальний майданчик, де що вихідних будуть проводитись тематичні вечори сальси, танго чи танцювальні змагання для відвідувачів різного віку.   

Літню сцену не ремонтували вже 30 років (фото: Парк культури)

Для власників собак у парку зроблять спеціальну ділянку для вигулу та тренувань домашніх улюбленців. Це стане перший в межах Львова майданчик, де буде облаштована зона для аджиліті – змагань, коли собака мусить долати полосу перешкод.

Незвичним об’єктом, що з’явиться у парку в наступному році, є соціальний город. За словами адміністраторки парку Христини Пархуць, це має стати експериментом – як для адміністрації, так і для відвідувачів. На спеціальній ділянці висадять різноманітні рослини, а доглядати за ними зможе кожен.