Парк «Знесіння» у Львові стане туристичною меккою

15:42, 2 березня 2016

Регіонально-ландшафтний парк «Знесіння» у Львові осучаснять і перетворять на привабливе місце відпочинку і туризму. Цьогоріч на його розвиток у бюджеті міста передбачили 2 млн грн. А керівництво парку уже підготувало низку креативних проектів, до яких також долучились учасники програми молодіжних проектів при Львівській міськраді – Lviv Young Project.

Один з головних і найближчих задумів – велодоріжка через парк, яка з’єднає Винники з Високим Замком. Наразі затратять 750 тис. грн. Цьогоріч прокладуть перші 300 м, які пролягатимуть через вул. Чернеча Гора до залізниці.

Візит-центр парку – ще один важливий проект. Будівля матиме сучасну стильну архітектуру. Розташують її на місці нинішнього інформаційно-освітнього центру на вул. Довбуша, 24. Новий візит-центр, окрім офісних приміщень, міститиме конгрес-хол, кафе-ресторан. А ще на даху особливої конструкції збудують спортивний майданчик й оглядову доріжку просто із цього даху аж до ОХМАТДИТу.

Для активного відпочинку поблизу дитячого майданчика в районі Чернечої Гори вже в травні відкриють мотузковий парк. Його облаштують коштом інвесторів.

Натомість територію озера впорядкують вже у другій половині 2016 року. За проектом, окрім очищення безпосередньо озера, це буде також будівництво альтанок, волейбольного майданчика та благоустрій зони відпочинку.

«Можливо, нам також вдасться постійним маршрутом пустити ретро-потяг. І також цього року ми продовжимо вже започаткований минулоріч проект із засадження виноградних садів у парку. Але в найближчих планах – стовідсоткове освітлення парку. Воно коштуватиме найдорожче – 1 млн 200 тис. грн. Від усіх входів в парк, від усіх центральних алей можна буде безпечно іти до сходинок, від Високого Замку до професорської колонії можна буде безпечно гуляти парком», – розповів в.о. директора парку «Знесіння» Роман Назаровець.

«Територія парку навіть у нинішньому вигляді вже готова до того, аби приймати відвідувачів. Але ми розробимо навігаційну систему, щоб кожен турист, навіть не знаючи Львова, цього ж парку, використовуючи цей маршрут, дізнавався щось корисне. Навігаційну систему можна буде скачати з інтернету, до прикладу, на телефон. Або, зрештою, просто взяти довідковий буклет і здійснити приємну прогулянку парком. Ми також будемо шукати інвесторів та людей, які готові допомогти в реалізації наших проектів. Зокрема, зараз йдеться про встановлення лавочок у парку», – зазначив учасник програми молодіжних проектів Lviv Young Project Ігор Лісний.