Парламент може втратити право висловлення недовіри генпрокурору

16:31, 28 серпня 2015

Робоча група Конституційної комісії з питань судової реформи, яку очолює заступник голови Адміністрації президента, пропонує позбавити парламент права висловлювати недовіру генпрокурору, повідомив депутат фракції «Самопоміч», член Конституційної комісії Руслан Сидорович за підсумками засідання робочої групи.

«Під приводом зняти політичний вплив на Генпрокуратуру, більшість робочої групи схвалила у проекті змін до Конституції у частині правосуддя норму, яка унеможливлює висловлення недовіри генпрокурору парламентом», – заявив нардеп, якого цитує прес-служба «Самопомочі».

Депутат зазначив, що така норма навпаки ставить генпрокурора у ще більшу залежність, але від президента, який вносить кандидатуру очільника ГПУ, і відкликає його.

«Таким чином ми цементуємо владну монополію президента. І у ситуації, яка є зараз – коли ГПУ другий рік саботує рослідування злочинів проти активістів Майдану, про розкрадання держмайна і військові зради – депутати не зможуть жодним чином впливати на цей саботаж», – наголосив Сидорович.

Він нагадав, що зараз депутати фракції «Самопоміч» разом з колегами з Радикальної партії збирають підписи за відставку генпрокурора Шокіна, і для розгляду питання в залі лишилося знайти менше третини необхідних підписів народних обранців.

«Коли ми бачимо бездіяльність ГПУ і дахування злочинців, замість притягнення їх до відповідальності – ми не можемо робити вигляд, що все нормально. Але це, вочевидь, не подобається пропрезидентським силам. Тому, через зміни у Конституцію, нам хочуть зв’язати руки», – сказав він.

Парламентар наголосив, що зменшення політичного впливу на прокуратуру можливо лише у випадку запровадження відкритого конкурсу для обрання генпрокурора.

Нагадаємо, сьогодні, 28 серпня, президент України Петро Порошенко  заявив, що президент Росії Володимир Путін, а також два керівники фракцій українського парламенту, виступають проти внесення змін до Конституції України. При цьому він зауважив, що «мотивація в них різна, але результат – один».

Як відомо, противниками змін до Конституції, які запропонував президент, є «Самопоміч» і Радикальна партія.