Парламент ігнорує подання на звільнення суддів, які проходять у справах Майдану

22:21, 19 лютого 2016

У справах Майдану проходять 330 суддів, проте жоден суддя, які виносив неправомірні рішення, не покараний, заявили народний депутат від «Самопомочі» Олена Сотник і адвокат Роман Маселко.

За словами Сотник, нині в парламенті зареєстровано 12 подань на звільнення суддів, які виносили неправомірні рішення щодо учасників Майдану. Але депутати не приймають рішення навіть по цих суддях, факти стосовно яких є вже доведеними.

«Це є діагноз хворої на сьогоднішній день системи, суддівської, правоохоронної, політичної. Це відповідальність конкретних людей, нас депутатів, і мене теж, відповідальність президента, міністра юстиції, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів», – наголосила Сотник на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі у п’ятницю, 19 лютого.

При цьому, як наголосила вона, варто розуміти, що судді діяли, ймовірно, не на власний розсуд, а були «поплічниками злочинної влади»і ці судді «і досі продовжують іменем України творити правосуддя».

У свою чергу адвокат і активіст «Автомайдану» Роман Маселко повідомив, що у справах Майдану проходять 330 суддів, і зауважив, що у часи Революції Гідності саме суди своїми неправомірними рішеннями проти активістів значною мірою сприяли радикалізації суспільства.