Народний депутат від фракції «Батьківщина» Олександр Бригинець повідомляє, що Верховна Рада не підтримала ідеї проведення референдуму 25 травня 2014 року.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
«Близька мені позиція і в «Свободи», і в «УДАРу», і в «СЄУ» (депутатська група «Суверенна Європейська Україна»), тому популізм референдуму швидше за все не пройде. Його треба проводити, але не під час війни. «За» - 154. Не пройшло. Слава Богу ....», - повідомив він.
Розповідаючи про те, чому він був проти проведення такого референдуму, парламентарій висловив думку, що «не можна проводити референдум під дулами автоматів».
«Терористи не складуть зброї, а ФСБшники не повернуться до РФ за рішенням референдуму. Упевнений, що в Донбасі терористи зможуть фальсифікувати результати в певних містах, зірвати вибори - в інших містах. А потім фальшивим результатами хизуватися, пояснюючи причини відділення, як це зробили в Криму.... Там було лише 15 відсотків. Тут буде теж...», - заявив Бригинець.
Нагадаємо, що у Верховній Раді в закритому режимі депутати обговорюють питання всеукраїнського консультативного опитування 25 травня. Відповідно у парламенті був зареєстрований проект закону України «Про проведення всеукраїнського консультативного опитування 25 травня 2014 року» авторства Кабінету Міністрів України. Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, він розроблений з метою забезпечення проведення всеукраїнського консультативного опитування 25 травня 2014 року одночасно з позачерговими виборами президента України та визначення порядку його організації та проведення.
Водночас, згідно з проектом закону України запропоновано передбачити особливості здійснення певних процедур при проведенні всеукраїнського консультативного опитування 25 травня 2014 року. Так, зокрема законопроектом визначено, що питання, які виносяться на опитування, визначаються постановою Верховної Ради України.
Щодо правових наслідків проведення всеукраїнського консультативного опитування законопроектом визначено, що «всеукраїнське громадське опитування має дорадчий характер, а думка більшості учасників опитування, які взяли участь у голосуванні щодо винесеного на опитування питання, розглядається і приймається до уваги під час ухвалення рішень органами державної влади, яких воно стосується і до повноважень яких віднесено», - наголошується в пояснювальній записці до законопроекту.
Крім того, було зареєстровано проект постанови, згідно з яким запропоновано винести на всеукраїнське консультативне опитування 25 травня питання про підтримку населенням територіальної цілісності України з широкими повноваженнями регіонів, а також про підтримку надання російській мові статусу регіональної.