Депутати парламенту Нідерландів дали уряду більше часу, щоб знайти рішення щодо результатів референдуму, на якому була відхилена угода щодо асоціації Україна-ЄС.
Так, Соціалістична партія Нідерландів висунула у парламенті пропозицію до уряду щодо відкликання закону про ратифікацію Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, пише «Європейська правда» з посиланням на місцевий ресурс NOS.
Соціалісти ініціювали голосування не за партійним принципом, як зазвичай, а поіменно – тобто називалося прізвище кожного депутата, а той повинен був сказати «за» або «проти». Дві коаліційні партії і два незалежних депутати проголосували проти скасування, підтримавши уряд 75 голосами проти 71. Один депутат від правлячої Лейбористської партії перейшов на бік опозиції.
Депутат від соцпартії Гаррі ван Боммель, який є одним з головних противників асоціації зазначив, що «розчарований результатом голосування».
«Думка народу відійшла на другий план», – написав він у Twitter.
Як повідомляв ZAXID.NET, 6 квітня у Нідерландах відбувся консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Явка становила 32,28%, проти проголосували 61%, за — 38,21%.
14 квітня прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що рішення щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС буде не раніше кінця червня.
Нідерланди вирішили ініціювати внесення змін до угоди за результатами дебатів, у яких взяли участь політичні сили країни, представлені у парламенті.