Парламент перебуває в медикаментозній комі, - політолог

14:40, 4 квітня 2013

Нинішній стан українського парламенту можна охарактеризувати, як стан медикаментозної коми, вважає політолог Вадим Карасьов.

«Це – ще один крок до краху українського пострадянського парламентаризму, який існував останні 20 років. Нинішній парламент потрапляє у фазу медикаментозної коми. Інша справа, що Партії регіонів сьогодні не вигідна остаточна політична смерть цього парламенту. Тому вони вирішили надати йому штучне дихання, вентиляцію легень, і помістити його в окрему реанімаційну палату – будівлю комітетів Верховної Ради на Банковій», - зазначив Вадим Карасьов у коментарі для ZAXID.NET 4 квітня.

Політолог пояснив, що Партії регіонів невигідний розпуск Верховної Ради зараз і проведення виборів за чинним законодавством. Відтак влада, за його словами, зробить все, аби влітку провести референдум і новий виборчий закон. Таким чином буде підписане «свідоцтво про остаточну смерть чинної Верховної Ради», зазначив Вадим Карасьов. Кінцевою метою влади, за його словами, є проведення виборів таким чином, щоб сформувати штучний двопалатний парламент з мажоритарників, які орієнтувалися б на виконавчу владу.

«Таким чином, влада хоче повністю знищити нинішню парламентсько-партійну архітектуру, яка своєю опозиційністю, опозиційним радикалізмом і, часом, непродуманістю, не влаштовує не тільки владу, але й певні кола суспільства», - зазначив Вадим Карасьов.

На запитання, чи коректно називати останні події у Верховній Раді «путчем» або «переворотом», політолог відповів, що не потрібно займатися лінгвістичними вправами.

«Потрібно, щоб на захист парламентаризму вийшли люди, вийшли маси. А їх немає… Ні лінгвістичні вправи, ні гучні заяви, ні розполовинення парламенту на дві частини, ні продовження роботи в будівлі на Грушевського чи в інших місцях не можуть заперечити основного факту: цей парламент перебуває в політичній клінічній смерті. Останній цвях в труну цього парламенту можуть забити влітку так званим референдумом», - наголосив він.

Нагадаємо, 4 квітня 2013 року депутати Верховної Ради засідають паралельно в двох різних місцях. Одне засідання веде спікер Володимир Рибак, інше – віце-спікер Руслан Кошулинський.

На засіданні Ради Рибак оголосив про вихід зі складу ВО «Батьківщина» чотирьох нардепів. Згодом лідер опозиції заперечив вихід трьох депутатів із фракції «Батьківщина».

Сам депутат Верховної Ради України Олег Канівець пояснив свій вихід із фракції ВО «Батьківщина» цькуванням.