Парламент перетворив НТКУ на суспільного мовника

Згідно з законом, суспільний мовник мовитиме на щонайменше двох телевізійних та трьох радіоканалах

18:07, 19 березня 2015

Верховна Рада України проголосувала в другому читанні і в цілому за законопроект №1357 «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». За – 256 депутатів.

Законопроект №1357  ухвалений в редакції Комітету свободи слова з внесенням правки з голосу Голови Комітету Вікторії Сюмар про обрання членів Наглядової ради Суспільного мовлення без схвалення профільного комітету. Всі поправки Миколи Томенка були відхилені, пише «Медіаграмотність».

Згідно з законопроектом, суспільне телебачення і радіомовлення України створюється у формі публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (далі – НСТУ), 100% акцій якого належить державі.

Утворення НСТУ здійснюється за рішенням Кабінету міністрів України відповідно до законодавства з урахуванням особливостей, визначених цим законом.

«НСТУ здійснює мовлення не менш ніж на двох загальнонаціональних каналах мовлення багатоканальної ефірної телемережі: суспільно-політичному та культурно-освітньому та не менш ніж на трьох загальнонаціональних радіоканалах: суспільно-політичному, культурно-освітньому, молодіжному», – йдеться у документі, текст якого наводить РБК-Україна.

Створення НСТУ не потребує попереднього дозволу Антимонопольного комітету України.

«Метою проекту Закону України є забезпечення діяльності НСТУ шляхом уточнення окремих положень Закону в частині визначення механізму створення НСТУ, його організаційно-правової форми, джерел фінансування, умов оплати праці працівників, захисту майнових прав НСТУ та інтересів трудового колективу, удосконалення діяльності органів управління, порядку формування і засад діяльності наглядової та редакційної рад», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Народні депутати підтримали цей законопроект у першому читанні 13 січня 2015 р. За відповідне рішення проголосували 230 нардепів з 226 мінімально необхідних.

В Україні 14 травня 2014 р. офіційно опубліковано закон № 1227-VII «Про суспільне телебачення і радіомовлення України».

В грудні гендиректор Національної телекомпанії України (НТКУ) Зураб Аласанія припустив, що суспільне мовлення в Україні юридично може запрацювати через 6-8 місяців.