Парламент розробив низку покарань для «кнопкодавів»

14:46, 17 червня 2015

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект, який впроваджує санкції до депутатів за кнопкодавство.

За основу за цей законопроект проголосували 258 депутатів, передає «Українська правда».

Під час представлення законопроекту його автор Сергій Лещенко повідомив, що за кнопкодавство пропонується відсторонити депутата-порушника на 10 засідань, а у випадку наступного такого порушення – на 20 засідань. Крім того, головуючий на пленарному засіданні має позбавляти порушника на час стягнення головуючої посади в комітеті – голови, першого заступника, заступника і секретаря комітету ВР, а якщо депутат-порушник обраний на одну із вказаних посад на момент накладення на нього стягнення – розгляд на наступному пленарному засіданні Верховної Ради питання про відкликання депутата-порушника з головуючої посади.

Також санкції передбачають припинення на період позбавлення депутата права брати участь у пленарних засіданнях Верховної Ради нарахування та здійснення йому будь-яких виплат, заборону на період позбавлення депутата права брати участь у пленарних засіданнях Верховної Ради на відрядження за рахунок коштів Державного бюджету України, невключення народного депутата до офіційних парламентських делегацій України (заміна вже включеного до таких делегацій) до кінця поточного скликання Верховної Ради. Крім того, накладення стягнення на депутата-порушника не має обговорюватись на комітетах.

Коментуючи цей законопроект, виконувач обов’язків голови регламентного комітету Павло Пинзеник зазначив, що у проекті пропонується переносити стягнення на наступне скликання.

«Стягнення переноситься на наступне скликання. Це означає, що під час виборів виборці будуть обирати депутатів двох сортів: перший сорт з повними повноваженнями, другий – тих народних депутатів, які не можуть увійти до складу комітетів, чи очолити комітет. Всі ці стягнення будуть тягнутися за депутатами, якщо вони будуть обрані повторно», – обурився Пинзеник.

Як відомо, персональне голосування депутата – це вимога Конституції. «Кнопкодавство» – це порушення Основного закону.