Парламент ухвалив електронне декларування для чиновників з «шахрайськими» правками

14:01, 16 лютого 2016

Верховна Рада проголосувала за повернення в бюджет норми електронного декларування доходів чиновників. Але з правками, які експерти та частина депутатів вважають неприйнятними. Правкі буди прийняті «з голосу», їх зачитав депуитат від БПП Вадим Денисенко.     

«Щойно парламент зробив крок назад в антикорупційному законодавстві. Ті, хто збреше в деклараціях, ще мінімум два роки не будуть відповідати перед законом. І отримали ще безліч можливостей приховувати майно», - писав на своїй сторінці в Facebook нардеп від «Самопомочі» Єгор Соболєв.

 

Щойно Парламент зробив крок назад в антикорупційному законодавстві.Ті, хто збреше в деклараціях, ще мінімум два роки н...

Опубліковано Єгором Соболєвим  16 лютого 2016 р.

На його думку, попри те, що сьогодні депутати прийняли в цілому законопроект №3755 «Про внесення змін до закону України «Про запобігання корупції» (щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування)», він не буде сприяти подоланню корупції в країні, оскільки дає надто багато можливостей чиновниками надати неправдиві та неповні данні. 

Нагадаємо, що в законі «Про державний бюджет на 2016 рік» введення електронного декларування доходів чиновників було відтерміновано до січня 2017 року. Але, згідно із зобов'язаннями плану дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України, запуск повноцінної роботи всіх антикорупційних органів України передбачений вже в цьому році.

За інформацією журналіста Дениса Бігуса, керівника телевізійного проекту «Наші гроші»,  правки внесені в законопроект справді критичні і фактично зводять нанівець всі переваги антикорупційного законодавства. Згідно з прийнятими правками, чиновники будуть декларувати лише власне майно та майно дружин/чоловіків та дітей, що дає великі можливості для приховування статків, переписавши їх на, наприклад, тещу/свекруху. Крім того надто суттєво збільшили мінімум  декларування банківських рахунків та видатків – до мінімальних зарплат. І при цьому декларувати потрібно буде лише те майно, яке чиновник набув після початку дію нових правил декларації.