Палата громад Великої Британії у п’ятницю, 20 грудня, схвалила у другому читанні законопроект, який затверджує угоду про вихід країни з ЄС. За це рішення проголосували 358 депутатів, 234 виступили проти, інформує ВВС.
Сьогоднішнє рішення означає, що 31 січня, через понад три роки після референдуму про вихід з Євросоюзу, Велика Британія покине ЄС за умовами так званого «впорядкованого» Brexit.
Затверджений законопроект передбачає реалізацію угоди про Brexit, про яку Борис Джонсон домовився з ЄС у жовтні. Він також забороняє уряду продовжувати перехідний період після 2020 року. В цей період об’єднане королівство вже не входитиме в ЄС, але дотримуватиметься багатьох правил блоку.
Сьогоднішньому рішенню передували позачергові парламентські вибори, за підсумками яких 12 грудня Консервативна партія прем'єр-міністра Бориса Джонсона здобула переконливу перемогу. Торі отримали абсолютну більшість місць у Палаті громад й отримала можливість керувати країною самостійно, без партнерів. Завдяки цьому узгоджений з Брюсселем договір про умови й порядок виходу Великобританії зі складу ЄС можливо тепер провести через парламент. Лондон планує здійснити Brexit 31 січня.
Зазначимо, що Британський парламент щонайменше чотири рази відхиляв угоду. Тричі — за попередньої прем'єрки Терези Мей, в результаті чого вона подала у відставку.
Після 31 січня між Великою Британією та Євросоюзом розпочнуться переговори про майбутні торгові відносини.
Зазначимо, що референдум про Brexit відбувся у Великобританії та Гібралтарі 23 червня 2016 року. Тоді за вихід з ЄС проголосували 51,89% британців при явці 72,21%. 29 березня 2017 року розпочалася процедура офіційного виходу Великобританії з Європейського Союзу. 25 листопада 2018 року лідери ЄС схвалили угоду про Brexit. Європейська рада запропонувала структурам Євросоюзу забезпечити набуття чинності документа з 30 березня 2019 року. Рада також схвалила політичну декларацію про основи відносин між Євросоюзом і Великобританією після Brexit.