Парламент зробив перший крок для створення українського іномовлення

14:57, 4 листопада 2015

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект про систему іномовлення України, презентацію якого зробив міністр інформаційної політики Юрій Стець.

245 депутатів підтримали за основу відповідний законопроект № 2334а за умови внесення згодом поправки щодо гарантій фінансування іномовлення з держбюджету, передає «Українська правда».

При цьому для скороченої процедури підготовки до другого читання не набралося голосів.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що законопроект до другого читання будуть готувати на четвертий пленарний тиждень листопада – «не пізніше, ніж останній пленарний тиждень листопада» його мають розглянути.

1 жовтня платформу іномовлення запустили на базі державних телерадіокомпаній УТР («Українське телебачення і радіомовлення»), БТБ («Банківське телебачення») та інформагенції «Укрінформ». Відтоді над законопроектом працювала робоча група.

«За цей час я зустрівся з більш ніж 20 послами, представниками дипломатичних установ. Туреччина, Греція, Канада, Австралія, Ізраїль, Болгарія. Вже зараз підписано угоди з представниками кабельних операторів Австралії, Канади, Греції, Молдови, Балтійських країн – Литви, Естонії, Латвії», – сказав Стець.

«1 грудня цей телеканал буде транслюватися не тільки в супутнику на 5 континентах. 1 грудня цей телеканал за підписаними угодами отримає десятки мільйонів глядачів…», – заявив він.

За словами Стеця, вже зараз телеканал UA.tv «мовить на 3-х супутниках – в Америці на супутнику Galaxy, в Європі на супутнику Amos, в Азії – на супутнику Asia Space».

«Тому сьогодні цей сигнал отримує, наприклад, Азербайджан – і протягом тижня ми вийдемо там в кабельні мережі, про це домовленість уже є… Уже зараз цей канал мовить на трьох супутниках — і вже зараз його можна бачити і в Америці, і в Європі, і в Азії», – наголосив він.

Стець зазначив, що видатки на мовлення за кордон передбачені в бюджеті, «це так само передбачено в пропозиції на бюджет наступного року».

Міністр і голова парламентського комітету свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зазначили, що на іномовлення закладено фінансування 0,04% ВВП. «Це близько 200-х мільйонів гривень», – сказав Стець.

«Ми можемо розміщувати рекламу, окрім політичної. Я переконаний, що ми залучимо комерційне фінансування, окрім державного», – сказав також Стець.

За його словами, агенція «Укрінформ» на наступний рік збільшує свою дохідну частину вдвічі: «Це закладено в фінансовий план — і я переконаний, що він буде виконаний».

Стець також наголосив, що українська діаспора підтримує законопроект.