Парламенти України та Сполучених Штатів Америки підписали угоду про співпрацю. Про це журналістам повідомив спікер Верховної Ради Андрій Парубій, який перебуває з офіційним візитом у Вашингтоні, пише «Укрінформ».
За словами спікера ВРУ, підписана угода - це важливий документ, який закріплює і структурує співпрацю між нашими парламентами. Парубій наголосив, що меморандум містить «дуже важливе формулювання» щодо України. «У тексті меморандуму зазначається, що Україна є «форпостом» захисту західної демократії на тлі російської агресії. Це важливе розуміння й визнання ролі України, яка захищає не тільки свою державність, але й весь вільний світ», - зазначив спікер.
Меморандум детально визначає сфери для міжпарламентського діалогу, зокрема в питаннях міжнародної політики, безпеки, торгівлі, промисловості, інновацій, інфраструктури, космосу. Окрім того, документ охоплює питання співробітництва в галузі охорони здоров'я, сільського господарства, природних ресурсів, а також інші напрями.
Слід зазначити, що до цього українсько-американське міжпарламентське співробітництво ґрунтувалося на меморандумі 1999 року, який сприяв розширенню стратегічних відносин між Україною та США.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з ініціативи Андрія Парубія Верховна Рада відновила курс України на вступ до НАТО. Парламент проголосував за закон, згідно з яким курс на вступ України в НАТО є основою зовнішньої політики. Закон передбачає внесення змін до законів про основи внутрішньої і зовнішньої політики, який був прийнятий 1 липня 2010 року, і в закон про основи національної безпеки України, прийнятий 19 червня 2003 року.
Парубій тоді зазначив, що за часів президентства Віктора Януковича цей курс був скасований, а в 2014 році парламент проголосував «слабке формулювання щодо курсу на членство в НАТО».