Парламентська Асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі ухвалила резолюцію про Голодомор 1932-1933 років в Україні. Рішення прийнято сьогодні, 3 липня, на 17-й Щорічній сесії ОБСЄ у м.Астана. Парламентська асамблея цим актом вшанувала пам'ять мільйонів українців, загиблих від Голодомору, "спричиненого брутальними, спланованими діями та політикою тоталітарного сталінського режиму". Про це ZAXID.NET повідомили в Інформаційному управлінні ВРУ.
Проект резолюції був ініційований керівником Постійної делегації Верховної Ради України, головою парламентського комітету у закордонних справах Олегом Білорусом.
Наголосивши на важливості поширення у суспільстві інформації про цю трагедію українського народу з метою запобігання подібним катастрофам у майбутньому, держави ОБСЄ висловили свою підтримку ініціативам України на міжнародному та національному рівнях, спрямованим на висвітлення усієї правди про Голодомор 1932-1933 років в Україні, а також широке громадське та наукове обговорення цього питання.
Підтверджуючи свої зобов'язання "чітко та беззастережно засуджувати тоталітаризм", Парламентська асамблея ОБСЄ звертається до усіх парламентів держав-учасниць Організації визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні.
На заключній сесії керівника делегації України О.Білоруса було обрано віце-президентом ПА ОБСЄ.
До складу ПА ОБСЄ входить 320 парламентарів з 56 держав Європи та Північної Америки.