Парламентський комітет не підтримав розрив дипломатичних відносин з Росією

Депутати розглянули 238 поправок до законопроекту про реінтеграцію Донбасу

19:43, 15 листопада 2017

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони врахував 238 поправок з 661, внесеної до другого читання, до законопроекту №7163 «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях». Таке рішення ухвалили на засіданні комітету в середу, пише «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, Комітет врахував поправку, згідно з якою факт остаточного виведення російських військ і збройних формувань з території Донбасу встановлюють міністр оборони і міністр внутрішніх справ шляхом внесення подання президентові для підписання відповідного указу. Включення в текст закону цієї поправки фракція «Народний фронт» називала умовою свого голосування в першому читанні.

Також комітет рекомендував Раді покласти контроль над порядком в'їзду/виїзду осіб на об'єднаний оперативний штаб, як це і було ухвалено в першому читанні, однак переміщення товарів на тимчасово окупованих територіях залишити виключною прерогативою Кабінету міністрів.

Раніше повідомлялося, що Комітет вирішив включити в преамбулу і одну зі статей документа згадки анексованого Росією Криму та доповнити преамбулу посиланням на дату окупації (конкретно дата не вказується, але відсилає до іншого закону, в якому вона визначена - 20 лютого 2014 року). Водночас комітет відхилив поправки, які повертають в законопроект згадки про досягнуті у Мінську домовленості, а також поправки, що передбачають розрив дипломатичних відносин з Росією.

Серед поправок, номери яких озвучував секретар комітету Іван Винник, і комітет схвалював їх повністю, частково або з редакцією, не пролунав номер поправки 595. Саме у цій поправці йшлось про розрив дипломатичних відносин між Україною та Росією. Голосування, яким би комітет відхилив цю поправку, також поки не було.

В основному комітет не завершив роботу над документом і не ухвалював рішення рекомендувати парламенту прийняти його у другому читанні.

Робочій групі доручено доопрацювати ст. 10 закону, формулювання якої спричинили дискусії серед членів комітету. Поправки та інші статті були узгоджені і проголосовані. Комітет проведе ще одне засідання, на якому має узгодити редакцію ст. 10 і рекомендувати Раді ухвалити законопроект в цілому.

Як відомо, 6 жовтня 2017 року Верховна Рада підтримала в першому читанні президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу №7163.
Повідомлялося, що нардепи до другого читання народні депутати подали до нього 653 поправки.

Члени парламентського комітету з нацбезпеки вирішили не вносити до законопроекту про реінтеграцію Донбасу пункт про розрив дипломатичних відносин з Росією, який ініціював секретар комітету Іван Вінник. Президент не підтримав цю ідею.