Лідер політичної партії Народний Союз "Наша Україна", народний депутат В’ячеслав Кириленко зареєстрував у Верховній Раді України проект Постанови "Про заяву Верховної Ради України з приводу російсько-грузинського конфлікту" (реєстраційний № 3076). В заяві В.Кириленко пропонує засудити дії Росії та підтримати незалежність і територіальну цілісність Грузії. Про це повідомляє прес-служба БНУНС.
Текст заяви подаємо цілком.
"Верховна Рада України глибоко занепокоєна російсько-грузинським збройним конфліктом та його наслідками для Європи та світу.
Верховна Рада засуджує застосування зброї будь-якою стороною та подальшу ескалацію протистояння. Ми висловлюємо глибокий сум з приводу загибелі людей, а також інших тяжких втрат, яких зазнали різні території Грузії внаслідок бойових дій.
Збройний виступ Російської Федерації проти Грузії, а також наступне визнання Росією незалежності Абхазії і Південної Осетії, є безумовним порушенням ключових норм міжнародного права і викликом усьому світові.
Ми засуджуємо такі дії і підтримуємо незалежність і територіальну цілісність Грузії.
Верховна Рада підтримує миротворчі зусилля Президента України, а також зусилля країн-членів ЄС та НАТО, які сприяли припиненню бойових дій між Росією та Грузією. Разом з тим очевидно, що російські війська не впоралися з місією миротворців, оскільки взяли участь у бойових діях у якості сторони конфлікту, у тому числі й далеко за межами Абхазії й Південної Осетії.
Передумовою міцного миру й стабільності на Кавказі має бути виведення російських військ з усієї території Грузії і заміна російського контингенту в Абхазії й Південній Осетії на миротворчі сили авторитетної міжнародної організації, як то ООН, ОБСЄ, ЄС чи НАТО.
Окремо Верховна Рада висловлює занепокоєння фактом використання бази російського Чорноморського флоту в місті Севастополі для виконання завдань, що несумісні зі статусом перебування Чорноморського флоту на території України.
Верховна Рада закликає європейське та світове співтовариство до активних зусиль для збереження миру й стабільності в Європі і для забезпечення безумовного дотримання норм міжнародного права й поваги до суверенітету й територіальної цілісності кожної держави".