Депутат Львівської міської ради від РХП Богдан Панкевич вважає, що партія галичан в першу чергу мала б базуватися на ідеологічній складовій. «Партія галичан як мешканців Галичини – для мене це нонсенс. Партія для лобізму інтересів регіону – так», – сказав він на засіданні галицького дискусійного клубу «Митуса» 28 січня.
Аналітик Західної аналітичної групи Орест Друль висловив переконання, що однією з найбільших слабкостей галичан є неможливість «ясно виразитись» і досягнути цих озвучених цілей, водночас, велике і наївне бажання досягнути такої собі «української мрії» таким чином стає неефективним.
«Для галичан найважливішим має стати те, що є найважливішим – для галичан», – зауважив він.
Депутат Львівської обласної ради від «Нашої України» Олесь Старовойт сказав, що галичани, які досягнули успіху, наприклад, управлінського, зараз беруть участь в розбудові України, натомість Галичина в них викликає відчуття ностальгії, сюди, мовляв, вони приїжджають «на свята». Для прикладу Старовойт навів нардепів від Львівщини, з яких «ніхто серйозно не цікавився і не цікавиться підготовкою бюджету області за винятком рідкісних ситуацій», «розпіарена регіональна угода між Кабміном і областю не виконується». Відтак партія галичан була б потрібна Галичині для боротьби «за Київ», тобто, щоб домогтися децентралізації влади, формування горизонтальних виконавчих структур, а також бюджету, який би складали за принципом знизу вгору.
Він зауважив, що ці речі і є недоліками відсутності партії галичан, але водночас і причинами її відсутності і того, що найближчим часом сформовано такої партії не буде.
Олесь Старовойт також порадив галичанам прагнути до прикладу донеччан, де «Ющенко не міг призначити свого губернатора», оскільки місцеві нібито самі вирішують, кого хочуть бачити при владі. «За час, поки в Донецьку при владі їхня влада, - це блискуче європейське місто», – додав Старовойт.