Партія Путіна отримала конституційну більшість у російській Держдумі

За офіційними даними, партія «Єдина Росія» отримала 49,82% виборців

11:21, 21 вересня 2021

Партія «Єдина Росія» прогнозовано отримала конституційну більшість у Держдумі РФ після підрахунку 100% голосів на виборах. Про це свідчать дані Центральної виборчої комісії РФ.

Так, «Єдина Росія» набрала 49,82% голосів (28 млн людей), слідом іде «Комуністична партія РФ» із 18,93% (10,6 млн), ЛДПР – 7,55% (4,2 млн), «Справедлива Росія - За правду» – 7,46% (4,2 млн) та «Нові люди» – 5,32% (2,9 млн).

Усі інші партії не набрали принаймні 5% підтримки і не пройшли до парламенту.

Найгірший результат «єдинороси» отримали в Хабаровському краї – 24,028%, тут партія поступилася комуністам, які набрали 26,61% голосів.

Регіон вважався один із найпроблемніших: після торішнього арешту губернатора від ЛДПР Сергія Фургала в регіоні кілька місяців тривали безпрецедентні акції протесту.

«Єдина Росія» також програла КПРФ в Ненецькому автономному окрузі, Якутії, республіці Комі і Ульяновській області.

По одномандатних округах «Єдина Росія» отримала 198 місць в парламенті, «Комуністична партія» – 9, «Справедлива Росія» – 8, самовисуванці – 5, ЛДПР – 2, «Батьківщина», «Партія зростання» та «Громадянська платформа» – по 1.

Тож «Єдина Росія» матиме конституційну більшість – понад 300 мандатів – та зможе самостійно ухвалювати закони.

Триденні парламентські вибори відбулися в Росії з 17 по 19 вересня. Громадяни РФ обирали депутатів Держдуми, представників місцевих зборів та муніципалітетів, а також губернаторів.

По суті у цих виборах вперше не брала участь жодна дійсно опозиційна сила. Усі лідери позасистемної опозиції опиняються у «списку екстремістів» й, згідно з новим законодавством, не можуть брати участь у виборах.

Таким чином, якщо раніше можна було теоретично уявити, що у виборах може брати участь дійсно опозиційний політик, то тепер навіть теоретичні можливості виключені.

Світова спільнота вже засудила вибори в РФ з огляду на масові фальсифікації і недопуск до процесу деяких спостерігачів.

Окремо у світі обурені проведенням виборів на окупованих українських територіях. В низці країн заявили, що не визнають результатів таких виборів.