Коментуючи опублікування в офіційному друкованому виданні Верховної Ради України Угоди про створення коаліції "Національного розвитку, стабільності та порядку", віце-спікер, член БЮТ Микола Томенко зазначив, що ця угода є документом, який тривалий період обговорювався експертами та політиками чотирьох фракцій парламенту - Блоком Юлії Тимошенко, "Нашою України - Народною Самообороною", Блоком Литвина та Партією регіонів. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі БЮТ.
За його словами, дана коаліційна угода містить перелік вкрай необхідних Україні пріоритетів та завдань, які в абсолютній більшості підтримувалися у дискусіях усіма вищезгаданими фракціями. "Навіть назва цієї угоди складається зі слів, запропонованих експертами ПР ("національний розвиток") та БЮТ ("стабільність і порядок"). Адже цілком очевидно, що саме навколо цих цінностей повинна будуватися діяльність і влади, і опозиції в умовах кризи", - зауважив Микола Томенко.
Водночас він висловив здивування критичним ставленням до підписаного учора документу деяких політичних сил, які брали участь у напрацюванні тексту цієї коаліційної угоди. Зокрема, віце-спікер звернув увагу на те, що значна кількість ідей соціально-економічного характеру була запропонована експертами Партії регіонів. Тому сьогодні дивно чути від цієї політичної сили про те, що Угода "не містить серйозної програми виходу з кризи. А її основу складають загалом ідеологічні посили, сформульовані прибічниками НАТО та насильницької українізації рекомендації".
"Можливо, експерти Партії регіонів читали інші документи, але в положеннях коаліційної угоди "відродження духовних цінностей українського народу та забезпечення цілісності мовно-культурного простору України, державний захист національної культурної індустрії (книговидання, кінематографія, мистецтво)" - слова, що цілком відповідають чинній Конституцій та законам України та за які, до речі, неодноразово голосували і представники ПР. Тому знайти тут якісь ознаки "насильницької українізації" було би щонайменше перебільшенням", - зазначив Микола Томенко.
Так само, за його словами, дивує непослідовна позиція частини депутатів НУНС, які кілька днів наполягали на внесенні до тексту Угоди принципових норм щодо гуманітарної та зовнішньої політики, а після того, як їхні пропозиції були враховані, відмовилися підписувати цей документ. "До речі, незважаючи на певне розширення зовнішньополітичного блоку в Угоді, документ лише фіксує погодження членів коаліції, відповідно до чинних нормативно-правових актів, "розробити програму заходів, спрямовану на євроатлантичну інтеграцію України", - зазначив Микола Томенко. Він підкреслив, що ніхто не знімав з порядку денного зобов’язання усіх ключових політиків України (включно з Президентом) щодо обов’язковості проведення референдуму стосовно НАТО.
"Отже, після такої спільної роботи над цією коаліційною угодою, логічно було би для усіх фракцій парламенту голосувати у ВР принаймні стосовно тих соціально-економічних тем, які на сьогодні є надзвичайно актуальними і які сприймалися та напрацьовувалися усіма політичними силами на етапі створення нової парламентської коаліції", - підсумував Микола Томенко.