Партія регіонів хоче принизити журналістів?

19:38, 12 травня 2010

Партія регіонів хоче обрати членом Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації народного депутата Ореста Муца (став депутатом 27 квітня 2010 року, член фракції Партії регіонів). Саме його кандидатуру запропоновано в проекті постанови № 6349, зареєстрованому 12 травня народним депутатом Олександром Єфремовим - головою фракції Партії регіонів.

Його пропонують до комітету на місце Ганни Герман, відкликаної у зв'язку зі складенням депутатських повноважень, інформує "Телекритика".

Орест Муц раніше очолював Тернопільську обласну організацію Партії регіонів. Депутат Верховної Ради попереднього, п'ятого, скликання, де був членом Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. До цього був шеф-редактором тернопільської газети "Репортер".

Як зазначено в пояснювальній записці, заміщення посад членів комітетів замість вибулих здійснюється відповідно до квот пропорційного представництва депутатських фракцій, що склалися на момент формування комітетів на початку діяльності Верховної Ради України шостого скликання.

Новообрані народні депутати написали заяви щодо їх обрання до складу відповідних комітетів, у яких достроково припинили повноваження народні депутати, що входили до складу таких комітетів за квотою фракції Партії регіонів.

Як повідомляла ТК, 12 березня Верховна Рада достроково припинила повноваження народного депутата Ганни Герман, яка була членом Комітету з питань свободи слова та інформації, а також головою цього комітету.

Як вдалося з’ясувати ZAXID.NET , Орест Муц – за освітою не журналіст, а економіст та правознавець (навчався у Тернопільській академії народного господарства та Київському національному університеті внутрішніх справ).

У 2001-2006 роках очолював скандально відоме на Тернопільщині видання "Репортер". Героями "викривальних" публікацій газети ставали місцеві депутати, підприємці, політичні опоненти. До газети постійно позивалися "герої" публікацій. Свого часу видання мало судових позовів на близько півмільйона гривень.

На думку журналістів Тернопільщини, принципу збалансованості, толерантності у журналістській діяльності Орест Муц не дотримувався, повагою серед інших журналістів не користувався.