Партійна структура Ради оновиться на половину, – дослідження

15:47, 16 жовтня 2012

Понад 10% виборців ще не визначилися зі своїми політичними вподобаннями. Про це на прес-конференції в Києві заявив директор компанії «Нью Імідж Маркетинг Груп» Олег Синаюк.

За його словами, якби вибори до Ради відбулися наступної неділі, на питання, за яку з партій проголосували б виборці, 27,2% опитаних сказали, що підтримають Партію регіонів. 19,6% респондентів готові підтримати на майбутніх парламентських виборах Віталія Кличка і його партію, 15,4% готові підтримати об'єднану опозицію ВО «Батьківщина».

Водночас 11,1% опитаних підтримують КПУ на чолі з Петром Симоненком, 6,4% українців готові проголосувати за партію «Україна - вперед!» Наталії Королевської.

Окрім цього, як зазначають експерти, 4,7% опитаних, які взяли участь у дослідженні, підтримують ВО «Свобода» Олега Тягнибока, 1,3% - «Нашу Україну» В.Ющенка. 4,1% респондентів готові підтримати «іншу партію». 10,2% респондентів ще не визначилися у своєму виборі.

Такі дані, на думку кандидата філософських наук, аналітика Українського рейтингового агентства Віктора Пироженка, говорять про перспективу істотної зміни складу парламенту.

«Партійна структура парламенту оновиться майже на половину. Три партії будуть представляти в основному прострочені та радянські покоління (комуністи, регіонали і об'єднана опозиція), а «УДАР» та «Україна - Вперед!» будуть представляти більш молоде покоління», - вважає він.

Крім того, на думку експерта, результати дослідження показують, що сьогодні між партією «УДАР» Володимира Кличка і ВО «Батьківщина» розгорнулася боротьба за друге і третє місце.

«Враховуючи, що виборчий ресурс об'єднаної опозиції повинен поповнитися перед виборами за рахунок сільських виборців, які традиційно голосують за «Батьківщину», є підстави стверджувати, що друге місце займе таки «Батьківщина». Третє буде в «УДАРу», який головним чином націлений на міські молодіжні кола, а там, очевидно, ресурс вже вичерпано », - вважає він.

Дослідження проводилось з 3 до 13 жовтня 2012 року. Методом особистого інтерв'ю вдома було опитано 1500 респондентів. Під час дослідження використовувалася імовірнісна випадкова вибірка, однаково наповнена по областях, яка відображає структуру населення в містах і селах України за статтю і віком. Гранична помилка репрезентативності дослідження не перевищує 3%.