Парубій пропонує зробити децентралізацію в Україні незалежною від Мінських угод

11:08, 3 грудня 2015

Щоб знайти мінімально необхідних 300 голосів народних депутатів для остаточного ухвалення законопроекту про внесення змін до Конституції щодо децентралізації, з документа необхідно вилучити норму про особливий порядок місцевого самоврядування в деяких районах Донбасу, переконаний перший заступник голови Верховної Ради України Андрій Парубій.

«Оптимальним варіантом, на мій погляд, є вилучення цього пункту, пошук механізмів вилучення цього пункту з проекту Конституції (в частині децентралізації), щоб процес Мінських угод не перешкоджав масштабній реформі з децентралізації. Тоді, я впевнений, буде 300 голосів, тоді ми зможемо розпочати цю реформу», – заявив він в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Політик переконаний, що процес децентралізації і процес реалізації Мінських угод потрібно зробити незалежними один від одного.

Водночас, наголосив він, в іншому реформа Конституції України щодо децентралізації має підтримку суспільства і парламентаріїв у сесійній залі.

«Окрім дискусій в певних моментах, є загальне і спільне розуміння, що ця реформа дуже потрібна, що її треба проводити якомога швидше. Фактично, вона зможе запустити низку механізмів в інших сферах… Під цю реформу, я впевнений, є і 300 голосів. Є не лише готовність суспільства, але і високе очікування суспільства», — заявив Парубій.

Розповідаючи про пункти, що стосуються Донбасу, перший віце-спікер зазначив, що він викликає настороженість у суспільстві. За його словами, юристи вивчають можливість вилучення з проекту змін до Конституції норми щодо Донбасу і шукають відповідні механізми.

Парубій також зазначив, що озвучив відповідну пропозицію президентові України Петрові Порошенку.

Раніше заступник керівника фракції «Блок Петра Порошенка» (БПП) Ігор Кононенко заявив, що положення про особливий порядок місцевого самоврядування в деяких районах Донецької та Луганської областей може бути перенесено з проекту змін до Конституції України щодо децентралізації до проекту змін до Основного закону судової реформи. Однак керівник фракції БПП Юрій Луценко заявив, що вилучити цю норму із законопроекту про внесення змін до Конституції в частині децентралізації неможливо. оскільки будь-яка зміна в тексті передбачає повторний розгляд проекту Конституційним судом. На думку Луценка, на сьогоднішній день немає необхідного мінімуму 300 голосів для затвердження загалом проекту змін до Конституції щодо децентралізації. Луценко уточнив, що якщо на поточній сесії парламент не схвалить в цілому зміни до Конституції, це можливо зробити на наступних сесіях.

У свою чергу, спікер парламенту Володимир Гройсман заявив, що питання про внесення будь-яких змін до проекту змін у Конституцію України щодо децентралізації зараз не розглядається.

«Будь-яке втручання в Конституцію або в проект змін може призвести лише до того, щоб змінити строки прийняття і це може бути відкладено на роки. Тому зараз питання про вилучення або зміни не розглядається», – сказав він.

Нагадаємо, 31 серпня Верховна Рада попередньо схвалила президентський законопроект (№ 2217а/П1) про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади. Ухвалення конституційних змін передбачено Мінськими домовленостями, тому у запропонованому президентом України Петром Порошенком проекті присутні положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. Це голосування призвело до масових сутичок, в яких загинуло кілька правоохоронців.