Депутати Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) не хочуть провокувати конфлікти з Україною, тому виключили з резолюції про розмежування політичної та кримінальної відповідальності згадки про будь-яку конкретну державу, в тому числі, і про Україну. Таку думку висловив директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.
«Парламентарії, які працюють у делегаціях ПАРЄ, шукали гранично компромісний варіант документа і знайшли його», - сказав він.
На думку політолога, поправки в резолюцію були внесені для того, щоб перед самітом Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді цього року не провокувати конфлікти з Україною та Грузією, які є одними з ключових у східній політиці партнерства ЄС. «Але підкреслю, справа не в тому, що представники ПАРЄ хотіли сприяти успішному проведенню саміту, скоріше, вони не хочуть псувати ситуацію, прагнуть не допустити конфліктів», - зазначив Фесенко.
При цьому політолог визнав, що підписання угоди про Асоціацію України і ЄС не залежить безпосередньо від резолюції ПАРЄ. «Але разом з тим, і в ПАРЄ, і в Раді Європи працюють представники ЄС та країн Східного партнерства, у тому числі, України. Тому всі зацікавлені країни, як з боку ЄС, так і Східного партнерства, прагнули, щоб резолюція по цій досить делікатній темі була гранично компромісною і витриманою», - додав він.
Нагадаємо, 28 червня Парламентська асамблея Ради Європи вилучила з резолюції про розмежування політичної та кримінальної відповідальності згадування про будь-яку конкретну країну, таким чином прибравши з тексту резолюції й критику України через справи колишнього прем’єра Юлії Тимошенко і колишнього голови МВС Юрія Луценка.
Додамо, що в січні 2012 року в резолюції щодо України ПАРЄ рекомендувала Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників. Також у поправках до резолюції Асамблея вказала на готовність застосувати санкції до України у випадку, якщо не будуть дотримані рекомендації Асамблеї, які стосуються кримінальних переслідувань колишніх вищих чиновників.