ПАРЄ позбавила Росію права голосу до кінця 2014 року

14:35, 10 квітня 2014

ПАРЄ проголосувала за розширення санкцій, передбачених у проекті резолюції щодо повноважень російської делегації. Відтак російських представників не тільки позбавили до кінця поточного року права голосу, але й вони не зможуть працювати в керівних структурах Асамблеї і брати участь у спостереженні за виборами.

Більшість членів ПАРЄ на пленарному засіданні в четвер, 10 квітня, підтримала поправку, яка, зокрема, говорить: «...щоб висловити своє засудження і несхвалення дій Російської Федерації стосовно України, Асамблея приймає рішення призупинити такі права делегації РФ до кінця сесії 2014-го: право голосувати; право бути представленою в Бюро Асамблеї, Президентському комітеті, Постійному комітеті; право брати участь в місіях спостерігачів на виборах», передає Интерфакс.

За цю поправку проголосували 92 людини, 74 були проти і 19 утрималися.

Нагадаємо, що в тому ж проекті резолюції йдеться і про засудження розстрілу людей на Майдані під керівництвом колишньої влади України.

Додамо, що санкції ПАРЄ пов'язані з анексією Росією Криму.

У середу, 9 квітня, ПАРЄ прийняла поправку до резолюції, в якій, зокрема, йдеться про негайне виведення російських військ з Криму у зв’язку з денонсацією угод по Чорноморському флоту.

Довідка. Вперше російську делегацію позбавили права голосу в ПАРЄ на квітневій сесії 2000 року. Асамблея прийняла резолюцію, що засуджує Росію «за порушення прав людини в Чечні». Повноваження російської делегації були підтверджені, проте членів делегації позбавили права голосу. У відповідь російська делегація демонстративно покинула зал засідань. Російські депутати відновили право голосу вже в січні 2001 року.

На осінній сесії ПАРЄ 2009 року була зроблена спроба переглянути повноваження російської делегації в Асамблеї, зокрема й щодо позбавлення її права голосу. Група депутатів, які представляють усі фракції ПАРЄ і понад 20 європейських держав, виступила з такою ініціативою через позицію Росії по Південній Осетії у світлі подій 2008 року. Проте члени ПАРЄ не підтримали резолюції, підтвердивши в повному обсязі повноваження російської делегації.