Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) переважною більшістю голосів вирішила продовжити санкції проти Росії, але відмовилася анулювати затверджені повноваження її офіційної делегації.
«За текст резолюції проголосували 128 депутатів, «проти» - 11, ще – 13 утрималися із 152-х присутніх у сесійній залі делегатів ПАРЄ. Я вітаю вас, резолюцію ухвалено», – зазначила головуюча у сесійній залі президент ПАРЄ Анн Брассер, яку цитує Укрінформ.
В основу тексту резолюції лягла доповідь австрійського депутата Стефана Шеннаха, який підготував вже другий подібний документ по Росії. На його думку, відмова від анулювання затверджених повноважень зроблена зважено і заснована на розумінні того, що існують важливі рішення Європейського суду з прав людини і того, що Росії необхідно надалі виконувати всі свої зобов'язання по відношенню до окремих громадян РФ, що звернулися до Європейського суду. На думку доповідача, крім того, має бути «забезпечена робота (Росії) і в комітеті міністрів» Ради Європи. Шеннах також зауважив, що у попередній резолюції було висунуто 21 умову щодо Росії, а чинна доповідь має додаткові вимоги.
Українська делегація разом з колегами-депутатами прихильниками України виступили «єдиним фронтом». Переважна більшість присутніх у сесійній залі Палацу Європи депутатів підтримала санкції проти російської делегації, майже усі вони засудили дії РФ щодо окупованого Криму та на Донбасі.
До проекту резолюції було запропоновано 15 поправок і одна підпоправка. Традиційні союзники росіян в асамблеї, переважно вірмени, серби, азербайджанці, частина іспанців, турок, німців та французів, що намагалися захистити Росію, не зареєстрували жодної поправки до резолюції.
Згідно з текстом ухваленої резолюції у офіційної делегації РФ залишаються можливість присутності на засіданнях Асамблеї, можливість виступу на пленарних засіданнях, на засіданнях комісій. Делегація також може скликати прес-конференції, готувати і опубліковувати документи, включати в них особливі думки.
Асамблея визнала присутність на Донбасі підрозділів регулярної російської армії, а зона АТО у документі названа «територією під контролем проросійських сепаратистів та російських військ», зазначає УНІАН.
У документі також засуджуються напади на Дебальцеве, Мар’їнку, Маріуполь, також наголошується на відповідальності РФ за ці дії – стверджується, що ці напади було скоєно за підтримки російських регулярних підрозділів.
Також у вимогах резолюції йдеться, що Росія повинна не лише відкликати всі свої війська з території України, а й звільнити полонених, що утримуються на території РФ.
Як повідомляв ZAXID.NET, у вівторок, 23 червня, у будівлі ПАРЄ виступив генсек ООН Пан Ґі Мун, який ні слова не сказав про російську агресію.