ПАРЄ закликає Януковича втрутитись у справу Тимошенко

18:25, 29 серпня 2012

Парламентська асамблея Ради Європи "глибоко розчарована" рішенням Вищого спецсуду щодо касації екс-прем'єра України Юлії Тимошенко і закликає президента України втрутитися в цю справу.

Про це йдеться в спільній заяві президента ПАРЄ Жана-Клода Міньйона і співдоповідачів щодо питань України Майліс Репс (Естонія, АЛДЄ) і Марієтти де Пурбас-Лундін (Швеція, ЄНП/ХД), текст якої передано в середу в Брюсселі агентству Інтерфакс-Україна.

«Асамблея неодноразово заявляла про свою переконаність у тому, що "газова справа" зводиться до кримінальної відповідальності за нормальний політичний процес ухвалення рішень. Враховуючи численні запитання, які були порушені щодо судового розгляду, ми, як і багато інших друзів України, очікували, що касаційний суд ухвалить її апеляцію", - йдеться в заяві.

Президент ПАРЄ і співдоповідачі наголошують, що президент України Віктор Янукович "дав зрозуміти співдоповідачам, що він буде готовий втрутитися в цю справу, якщо її апеляцію було відхилено касаційним судом".

"Тому ми закликаємо, щоб він стримав своє слово без зволікання, для того, щоб вирішити питання про ув’язнення колишніх членів уряду. Ці справи не повинні затьмарювати майбутні вибори", - наголошують автори заяви.

На запрошення українського президента співдоповідачі мають намір відвідати Україну до наступної сесії Асамблеї, щоб обговорити можливі політичні шляхи вирішення цього питання відповідно до стандартів Ради Європи.

Нагадаємо, раніше міністр Великої Британії у справах Європи Девід Лідінгтон заявив, що у Великій Британії розчаровані тим, що Вищий спецсуд залишив чинним вирок Юлії Тимошенко від 11 жовтня 2011 року. Водночас, Європейський Союз також висловив свою позицію щодо рішення суду, у якому зазначив, що глибоко розчарований у зв’язку з ухваленим рішенням за касацією екс-прем’єра Юлії Тимошенко в «газовій справі».

29 серпня Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ України залишив у силі вирок Тимошенко в «газовій справі», згідно з яким її засуджено до 7 років позбавлення волі.

Додамо, вищий цивільний і кримінальний суд 8 лютого відкрив провадження за касацією Тимошенко на її вирок.

23 грудня 2011 року Апеляційний суд Києва підтвердив законність рішення Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 року, яким Тимошенко було засуджено до 7 років позбавлення волі за перевищення влади під час укладення газових контрактів з Росією.

Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі.

Суд також задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» до Тимошенко, згідно з яким вона має відшкодувати збиток компанії понад 1,5 млрд грн.

Раніше адвокати Тимошенко не виключали, що відмова спецсуду стане підставою для їх звернення до Європейського суду з прав людини.

Нагадаємо, ЄСПЛ 28 серпня 2012 року провів публічні слухання справи "Тимошенко проти України". Після публічних слухань суд продовжить свою роботу у закритому режимі, а рішення буде оголошено на більш пізньому етапі. За її словами, це може бути через 1,5 - 2 місяці. Вона також повідомила, що позиція українського уряду в Страсбурзі була слабка.