Доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ з питання виконання Україною обов’язків і зобов’язань перед Радою Європи, член швецького парламенту Марієтта де Пурбе-Лундін заявляє, що у ПАРЄ є занепокоєння щодо конституційної реформи в Україні.
Про це вона зазначила 8 квітня під час прес-конференції.
Відповідаючи на запитання про те, чи не прогнозують в ПАРЄ, що конституційна реформа і повернення до Конституції 1996 року в Україні, зосередивши владу в руках президента, веде до авторитаризації влади, Марієтта де Пурбе-Лундін зазначила: «Відверто кажучи, так. І під час минулого звіту ми про це заявляли. Концентрація влади – не те, що ми рекомендуємо. Тепер, коли країна почала знову жити за Конституцією 1996 року, ми знову підкреслили потребу реформувати, змінювати ситуацію. Є у нас причини для занепокоєння».
На запитання про те, чи зміна влади в Україні вплинула на співпрацю з Радою Європи, вона відповіла: «Співпраця буде продовжуватись. Вона має продовжуватись. Можливо, вона набуде іншої якості і буде дотичною не тільки до України, коли Україна головуватиме в комітеті міністрів Ради Європи. Тепер від органів державної влади залежить, як вони зуміють спромогтися на виконання обов’язків і зобов’язань України перед Радою Європи. Коли це станеться, Україна вже не буде об’єктом моніторингу, а, можливо, буде відкрита процедура постмоніторингу. Для цього політикам потрібно поводити діалог, а не сваритись».
Також Марієтта де Пурбе-Лундін нагадала, що Україна є об’єктом моніторингу чи не найдовше – понад 10 років.
Як інформував ZAXID.NET , Марієтта де Пурбе-Лундін заявляє, що українська влада при підготовці виборчого законодавства не бере до уваги ряду чинників, які є важливими для ПАРЄ.
Вона також наголосила, що повернення до Конституції 1996 року не вирішує для України всіх питань, пов’язаних з виконанням зобов’язань перед Радою Європи.